Advert

Temsa Avrupa'ya çıkarma yaptı

Türk otomotiv sektörünün önde gelen firmalarından Temsa, Busworld Kortrijk Fuarı’na katıldı. Furda 7 aracını sergileyerek adeta gövde gösterisi yapan Temsa, iki yeni modelinin de Avrupa tanıtımını gerçekleştirdi.

Temsa Avrupa'ya çıkarma yaptı
Temsa Avrupa'ya çıkarma yaptı Admin
Bu içerik 6151 kez okundu.

Busworld Kortrijk 2017 Fuarı’nda Temsa, 1120 metrekarelik standında ikisi yeni olmak üzere toplam 7 aracını tanıttı. Temsa, fuarda Fleetics teknoloji teması ile de yerini aldı. Etkinlik boyunca Temsa Genel Müdürü Dinçer Çelik ve ekibi, standı ziyaret eden müşteriler ile yakından ilgilendi.

MÜŞTERİYE ANINDA DÖNÜŞ

Temsa’nın ürün gamına ve yurtdışı hedeflerine yönelik bilgilendirmeyi Uluslararası Satış Direktörü Acar Kocaer, yaptı. Temsa’nın Avrupa otobüs pazarında geniş ürün gamı ile her segmentte fark yarattığına dikkat çeken Acar Kocaer,  “Temsa, müşteri beklentilerine hızlı çözümler sunabilmeyi başaran bir marka. Başarının karşılığını da, her yıl büyüyen pazar adetleri ile alıyoruz” dedi.

OKUL VE TURİZME 2 OTOBÜS

Geniş ürün gamına sahip olmalarına rağmen pazara yeni ürün seçenekleri sunmaya da devam ettiklerini belirten Acar Kocaer, “Bu yıl fuar standımızda 7 ürünümüz yer alıyor. Bu ürünler arasında yer alan iki aracımız ise yepyeni ürünler.  MD9 turizm alanına yönelik bir araç. LDSB Plus ise okul taşımacılığı alanına yönelik bir ürün. Bu iki yeni ürünümüzü de yine Avrupalı iş ortaklarımızın beğenisine sunuyoruz. Gelecek yıl 50’inci yılımızı kutlayacağız. 1650 çalışana sahibiz. Adana’da üretimini gerçekleştirdiğimiz otobüslerimiz 66 ülkenin yollarında hizmet veriyor. Satışa odaklandığımız ülke sayısı ise 20'dir. Fabrikamızın yıllık otobüs üretim kapasitesi 4 bin 500, hafif kamyon ise 7 bin 500 adet olarak üretim yapmanın gururunu yaşıyoruz” dedi.
 
OTOBÜS PAZARININ LİDERİ

Türkiye otobüs pazarının lider markasının Temsa olduğunu vurgulayan Acar Kocaer, şöyle konuştu: “Son üç yıldır Türkiye otobüs pazarının lideri olan Temsa, 2017 yılının Eylül satış rakamlarına bakıldığında liderliğini koruyor. İlk 9 aylık dönemde iç pazarda satışı gerçekleşen otobüs sayısı 3 bin 393 oldu. Bin 55 adetle yüzde 31'inci sıradayız. Segment bazlı olarak pazara baktığımızda Temsa şehirlerarası olarak adlandırdığımız büyük otobüs pazarı coach segmentinde yüzde 29, çok amaçlı olarak adlandırdığımız pazarda ise payı yüzde 23, şehir içindeki payı yüzde 15,  midibüsteki payımız ise yüzde 37 olarak gerçekleşmektedir.”

185 MİLYON DOLAR İHRACAT

Acar Kocaer, uluslararası alandaki Temsa’nın performansına yönelik de bilgiler verdi. “2016 yılında 129 milyon dolar olan ihracatın yüzde 43 artışla 2017 yılı sonunda 185 milyon dolara ulaşmasını bekliyoruz” diyen Kocaer, satış odaklı oldukları 20 ülke arasından Amerika, Fransa, Almanya, İngiltere ve İsveç pazarlarına değindi. Kocaer, “Burada sizlere 5 öncü pazara yönelik bilgiler vereceğim. 1000’li adetlere yaklaştığımız Amerika pazarında 3 ürünümüzle yüzde 9 pazar payına sahibiz. 5 bin adet otobüse koştuğumuz Fransa pazarında çok geniş bir ürün gamı ile yer alıyoruz. Toplam 8 çeşit ürünümüz bu pazarda müşterilerin ihtiyaçlarına cevap veriyor. 4 ürünümüzle yer aldığımız Coach segmentinde 2016 yılındaki payımız 5.7’den 6.1’e yükseldi. 3 ürünle bulunduğumuz intercity segmentinde ise büyük bir başarı ettik. 2016’da 2.8 olan intercity pazarındaki payımız 2017’de yüzde 5.9’a çıktı. Bir ürünle yer aldığımız midibüs pazarında ise 2016 seviyesine çok yakınız. Yüzde 15 olan payımız şu an için yüzde 14 düzeyinde. Üç ürünle yer aldığımız Almanya pazarında ise 2016’daki yüzde 2.9 olan seviyemizi koruyoruz. İki ürünle bulunduğumuz İngiltere de ise yine 2016’da yüzde 4.4 olan payımız 2017’de de devam ediyor. Bize büyük bir gurur veren pazarların içerisinde İşveç otobüs pazarı geliyor. İki ürünümüzle yer aldığımız bu pazarda 2016 yılında yüzde 5 olan payımız, 2017’de müthiş bir ivme yakalayarak yüzde 11’e ulaştı” diye konuştu.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
KOBİ'ler için e-ticarette Çin formülü
KOBİ'ler için e-ticarette Çin formülü
İlköğretim öğrencileri şoför amca için yarıştı
İlköğretim öğrencileri şoför amca için yarıştı