Advert Advert
Advert

Ford Otosan'ın ofisleri Yeşil diplomalı

Türkiye'nin otomotiv sektöründeki şirketlerinden Ford Otosan, çevresel sürdürülebilirliğe yaptığı katkılarından dolayı adından söz ettirmeye devam ediyor. Ford Otosan, WWF-Türkiye'nin Yeşil Ofis Programı kapsamında "Yeşil Ofis" diplomasına layık görülen ilk otomotiv şirketi oldu.

Ford Otosan'ın ofisleri Yeşil diplomalı
Ford Otosan'ın ofisleri Yeşil diplomalı Admin
Bu içerik 3372 kez okundu.

Ford Otosan, doğal kaynaklar üzerindeki çevresel etkilerini azaltma hedefiyle İstanbul Sancaktepe lokasyonunda yer alan Ar-Ge Merkezi ve Pazarlama, Satış ve Satış Sonrası Ofisleri ile WWF-Türkiye’nin Yeşil Ofis Programı’na katıldı. Firma, çalışanların yaşam tarzının değişmesi konularında farkındalık yaratmayı amaçlayan çalışmaları ile “Yeşil Ofis” diplomasının sahibi oldu. Ford Otosan Sancaktepe Ar-Ge Merkezi’nde gerçekleştirilen Yeşil Ofis Diploma Töreni’nde Ford Otosan Genel Müdürü Haydar Yenigün’e, Yeşil Ofis Diploması’nı WWF-Türkiye Genel Müdürü Aslı Durukan Pasinli takdim etti.

OTOMOTİV DE BİR İLK

Ford Otosan Genel Müdür Haydar Yenigün; “Tüm paydaşlarımız için değer üretme hedefimize ulaşma yolunda en önemli güçlerimizden bir tanesi de çevresel sürdürülebilirliğe verdiğimiz önem ve bu alanda attığımız öncü adımlar. Ürünlerimiz ve üretim süreçlerimizde en yüksek verimliliğe ulaşarak doğal kaynaklar üzerindeki çevresel etkimizi azaltırken, diğer yandan hem toplumun hem de şirketimizin sürdürülebilir kalkınma vizyonu ile geleceğe taşınmasını temel sorumluluklarımızdan biri olarak kabul ediyoruz. Çünkü merkezinde sürdürülebilirliğin bulunduğu iş modeli, tüm dünyada yaşam kalitesinin artırılması için temel bir rol oynuyor. Bu doğrultuda WWF-Türkiye’nin ‘Yeşil Ofis’ programına katılma kararı aldık. Çalışanlarımızın duyarlılığı ve destekleri sayesinde Yeşil Ofis Programı’na tek lokasyonda en fazla ofis çalışanıyla katılan şirket olduk. Türkiye otomotiv sektöründe bu diplomayı almaya hak kazanan ilk şirket olmaktan dolayı gurur duyuyoruz” dedi.

KÜÇÜK ADIMLAR ATILMALI

WWF-Türkiye Genel Müdürü Aslı Pasinli ise konuşa ilişkin şöyle konuştu: “Doğanın karşılaştığı devasa tehditler karşısında herkes Ben tek başıma ne yapabilirim ki? diye düşünüyor. Oysa dünyamız için ihtiyacımız olan değişimin temelinde her bireyin atacağı küçük adımlar var. WWF-Türkiye olarak alışkanlıklarımızı değiştirerek büyük farklar yaratabileceğimize inanıyoruz. Yeşil Ofis programımız somut çıktılarıyla bu yönde güçlü bir örnek. Kurumların Yeşil Ofis takımlarına ve çalışanlarına bu programda önemli ve anlamlı bir görev düşüyor. Sadece ekolojik ayak izini azaltmakla kalmayıp ofis içinde kalıcı bir değişim için farkındalık yaratarak bu ortak amacı tüm çalışanların paylaşmasını sağlamak. Ford Otosan bunu başarıyla yerine getirdi ve Yeşil Ofis diplomasını almaya hak kazandı. Doğa ile uyum içinde sürdürülebilir bir yaşam için Yeşil Ofis uygulamalarımızın yaygınlaştırmayı hedefliyoruz.”

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500

1xbet girişfilm izle

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bana ne Amerika'dan
Bana ne Amerika'dan
Kadınların ulaşım da istihdam sayısı artıyor
Kadınların ulaşım da istihdam sayısı artıyor