Advert
Advert

Avrupa'nın en büyük fabrikası Tırsan'ın

Türkiye başta olma üzere Almanya ve Rusya'da treyler üretim fabrikaları bulunan Tırsan, Avrupa'nın en büyük 5'inci fabrikasının temelini attı. Adapazarı'nda yapımına başlanan fabrikada Low-Bed üretimi gerçekleştirilecek. İlk etapta 300 kişinin istihdam edileceği fabrika da tek vardiyada bin 250, çift vardiyada ise 2 bin 500 adet Low-Bed üretilecek.

Avrupa'nın en büyük fabrikası Tırsan'ın
Avrupa'nın en büyük fabrikası Tırsan'ın Admin
Bu içerik 2436 kez okundu.

Adapazarı Tırsan üretim tesislerinde temeli atılan Low-Bed fabrikası 25 bin metrekare kapalı alana sahip ve toplamda 18 milyon Euro'luk yatırım ile dikkat çekiyor. Yönetim Kurulu Başkanı Çetin Nuhoğlu, 2017 yılı treyler satış pazarında Tırsan'ın Avrupa'da 4'üncü, dünya genelinde ise 11'inci olduğunu açıkladı. Nuhoğlu, "Hiç kimse Tırsan'dan daha kaliteli araç üretemez" dedi.

Sakarya Valisi İrfan Balkanlıoğlu, UND 2. Başkanı Şerafettin Aras ve yönetim kurulu üyeleri, Ağır Nakliyeciler Derneği Başkanı Tamer Erdoğan, Ekol Lojistik Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Musul, Plastnak Yönetim Kurulu Başkanı Fevzi Çakmak ve çok sayıda lojistik ve nakliye firma temsilcileri katıldı.

HEDEF 200 MİLYON EURO

Treyler sektöründe 41 yıldır üreterek Türkiye ekonomisine önemli derece katkı sunduklarını dile getiren Tırsan Yönetim Kurulu Başkanı Çetin Nuhoğlu, 5'inci fabrikanın temelini atmanın mutluluğunu dostlarıyla paylaştığını söyledi. "41 yıllık bir fiil çalışma hayatım oldu. 77'den 2018'e kadar 41 yıllık bir birikim ama hiçbir zaman bu işin dışına taşımadı" diyen Nuhoğlu, bunun sonucunda ise hep dost kazandığını ve bunun içinde ayrıca mutlu olduğunu ifadede etti. Nuhoğlu, "Burada çalışanlarımızla, yan sanayici arkadaşlarımızla, tedarikçilerimizle büyük bir aile olmanın mutluluğu içinde hedeflerimize koşarak gidiyoruz. Tırsan, Avrupa’nın en büyük 4’üncü, dünyanın ise 11’inci en büyük markasıdır. Nisan ayı itibariyle 2 bin 701 tane aracı üretip, Avrupa’ya ihraç etti. 78 milyon Euro sadece ihracat cirosu elde edildi. Allah'ın izniyle bu sene 200 milyon Euro'luk ihracat hedefimizi aşacağız. Bunu kimle yaptık? İşte bunu sizlerle yaptık. Önce bize güvenen müşterilerimizle yaptık" dedi.

HERKESE TIRSAN YETERECEK

Nuhoğlu, şöyle devam etti: "Biz geçici değiliz. Biz bu ülkenin topraklarından çıktık. Bu ülkenin insanları için üretmek istiyoruz. Aslında bütün insanlık için üretmek istiyoruz. Daha rekabetçi olmak istiyoruz. Hans için de Igor için de üretmek istiyoruz. Ama Türk insanının katma değeri ile üretmek istiyoruz. Ve bunun sonunda eminim ki, özellikle de kaynakları yarattığımız zaman onları Türkiye’ye transfer ettiğimiz zaman gerçek zenginliği o dönemde tadacağız. Coğrafyamız ve dünya ekonomik ilişkilerimiz çok önemli. Ve bütün bunları yaparken de beraber olmak çok önemli. 1998 yılında Almanya’ya gittiğimiz zaman Türk firması olarak orada araç satamadım. 2002 yılına kadar Türk firmasısın kalitesini biliyoruz ama ben kendi markamı alırım kendi markamı kullanırım dediler. Bunun için o tarihte Kässbohrer'ı satın aldık. Yetmedi 2003 yılında Talson’u satın aldık. Yetmedi 2007 yılında Hendricks’i satın aldık. Ve bugün artık Kässbohrer markasıyla, Almanya markasıyla oradayız. Hiç kimse dönüp de bize sen Türk’sün demiyor. Sen benim markamsın diyor. Sen bunu Türkiye'de ürettin demiyor. Bu benim markam diyor."

DÜNYANIN TEK KALİTELİ MARKASI

Tırsan'ın Türkiye'den doğup, tüm dünyaya gönderilen Reşat altını olduğunu ifade eden Çetin Nuhoğlu, "Ömrüm boyunca hep şunu savundum; Hiç kimse benden iyi olamayacak. Hiç kimse benden kaliteli olamayacak. Hiç kimse benden daha iyi hizmet sunamayacak. Bunu şahsım adına söz veriyorum. Ama arkamdaki güçler sizlersiniz. Benim sevgili dostlarım, benim değerli üretim arkadaşlarım, çalışma arkadaşlarımdır arkamdaki güç. O anlamda net mesajım şudur. Ne yaparlarsa yapsınlar. Kim ne yaparsa yapsın, Tırsan ister benimle, ister bensiz her daim kaliteli araçlar üretecektir. Her zaman en iyi hizmet sunacaktır. Kalite sunacaktır. İlişki sunacaktır. Ve bunu ömrüm boyunca tüm ekip arkadaşlarımla yapmaya söz veriyorum” şeklinde konuştu

HEM KALİTELİ HEM UCUZ

Törende bir konuşmada Sakarya Valisi İrfan Balkanlıoğlu yaptı. Vali Balkanlıoğlu, konuşmasında şu ifadelere yer verdi: "Türkiye karayollarında aracıyla gidip de Tırsan markasını görmeyen yoktur. Bundan daha da ötesi Avrupa karayollarında, belki de dünyanın bir çok yerinde Tırsan markasına veyahut da Alman ismiyle Kässbohrer markasına rastlamamak mümkün değil. Çünkü medarı iftarımız Sakarya'daki bu tesiste değer üretiyor. Bizlere kaynak yaratıyor. İşçilerimizin alın terine katma değer üretiyor. Başka ülkelerinden teknoloji transferleri değil, Ar-Ge merkezleri sayesinde 200'ün üzerinde patentleri var. Günümüzde öyle katı bir rekabet var ki, en kaliteli ürünü en uygun fiyata piyasaya sunmadığımız müddetçe sizden komşunuz hatta akrabanız bile mal almıyor. Hem en kaliteyi üreteceksiniz, hem de en uygun fiyata vereceksiniz. İşte Tırsan bunu başardı. Ben kendilerini tebrik ediyorum. Gittikçe büyüyen, gittikçe gelişen, dünyanın her yerinde rekabet edebilen güçlü bir teşkilat var ve oranın merkezi de Sakarya. Bin 500'ün üzerinde insana ekmek vermek ve bunu geliştirerek sürekli kılmak kolay bir iş değil. Tırsan bunu siz nakliyeciler ile başardı." Yapılan konuşmaların ardından Tırsan Yönetim Kurulu Başkanı Çetin Nuhoğlu, Sakarya Valisi İrfan Balkanlıoğlu, Ağır Nakliyeciler Derneği Başkanı Tamer Erdoğan, UND 2. Başkanı Şerafettin Aras ve yönetim kurulu üyeleri ile birlikte butona basarak yeni fabrikanın temelini attı.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Karsal hizmete başladı
Karsal hizmete başladı
Thermo King yeni ürününü pazara sundu
Thermo King yeni ürününü pazara sundu