Otomotiv
Giriş Tarihi : 20-02-2020 16:01   Güncelleme : 20-02-2020 16:01

Volvo Trucks'ın payı yüzde 7'ye çıktı

Volvo Trucks Başkanı Roger Alm, Türkiye ziyareti sırasında, 2017 yılından bu yana distribütörlüklerini yürüten Temsa İş Makinaları ile güçlü projelere imza attıklarını söyledi. Alm, Volvo Trucks’ın 3 yılda Türkiye’de yakaladığı hızlı büyümeyi daha da artırarak ileriye taşımayı hedeflediğinin altını çizdi.

Volvo Trucks'ın payı yüzde 7'ye çıktı

Temsa İş Makinaları, yetkili servis ağı ve iç pazardaki bilgi birikimi ile Volvo Trucks'ın Türkiye pazarındaki varlığını güçlendirdi. 2019 yılında 16 ton üzeri ağır ticari araç pazarında satılan araç sayısı yüzde 38 azalırken, Volvo Trucks daralan pazara rağmen pazar payını Ocak ayı itibariyle yüzde 7'ye çıkarmayı başardı.

STRATEJİK ORTAKLIK

Temsa İş Makinaları Genel Müdürü Eşref Zeka, “Volvo Trucks, müşteriyi odağına alan, onlara çözüm sunma hedefiyle teknolojilerini geliştiren ve sektöre yön veren bir marka ve biz de Temsa İş Makinaları olarak hizmet odaklı bakış açımız ile müşterilerimizin uzun soluklu çözüm ortağı olmak için çalışıyoruz. Satış ve satış sonrası hizmetlerimizin yanı sıra, finansman çözümlerini de bir bütün olarak ele alıyor ve müşterilerimizin bütçelerini rahatlatıyoruz. Önümüzdeki dönemde Volvo Trucks markamızda kiralama hizmeti de sunmayı hedefliyoruz. Volvo Trucks markasının gücü ile Temsa İş Makinaları'nın geniş yetkili servis ağını ve Türkiye pazarındaki uzun yıllara dayanan deneyimini birleştirerek, 3 yıl içinde Türkiye’de yeni bir değer yarattık. Bundan sonra da Volvo Trucks ile çift haneli pazar paylarına ulaşacağımıza ve birlikte sektörde fark yaratmaya devam edeceğimize inanıyoruz” dedi.

TÜRKİYE'YE GÜVENİYORUZ

Volvo Trucks Başkanı Roger Alm ise konuya ilişkin söyle şöyle konuştu: “Türkiye'de büyümeyi hedefliyoruz ve bunu ortağımız Temsa İş Makinaları ile birlikte yapacağız. Volvo Trucks olarak bugün olduğu gibi gelecekte de müşterilerimize en güvenli, yakıt açısından en verimli ve en üretken nakliye çözümlerini sunmayı taahhüt ediyoruz. İnovasyonlarımızla oyunun kurallarını yeniden yazıyoruz. Uzun vadede otonom ve elektrikli taşımacılıkta büyük bir potansiyel görüyoruz ve kısa bir süre önce kentsel ulaşım için elektrikli kamyon satışına başladık. Ancak, elektrikli kamyonlar tüm ulaşım zorluklarını çözmeyecektir. Sıvılaştırılmış doğal gaz (LNG) ve biyogaz ile çalıştırılabilen yanmalı motorlar, emisyonların ve verimli dizel motorların azalmasında önemli bir rol oynayacak. İhtiyaca yönelik gelişmiş çözümler ve esneklik, teslimatlarda hassasiyet ve üretkenliğe katkıda bulunarak müşterilerimiz için değer yaratmaya devam edeceğiz.”