Teslimatlar
Giriş Tarihi : 03-01-2021 18:59   Güncelleme : 03-01-2021 18:59

Fransa’ya jest

Karsan, Fransa’nın en büyük taşımacılık şirketlerinden Savac Grubu’na 5’inci Jest Electric’i teslim etti. Fransa’daki ekonomik faaliyet bölgelerine ulaşımı sıfır emisyonlu Jest Electric’lerle sağlayan şirket, böylece eko-mobilite farkındalığına katkıda bulundu.

Fransa’ya jest

Ulaştırma çözümleri sunan Karsan, yüzde 100 elektrikli modelleriyle Avrupa pazarındaki büyümesini sürdürüyor. Karsan’ın maksimum manevra kabiliyeti, performans, konfor ve sıfır emisyonu bir arada sunan modeli Jest Electric, kullanıcı ve yolcuların olumlu geri dönüşleriyle sipariş sayısını artırdı.

ÇEVRECİ JEST

Yüksek manevra kabiliyeti ve benzersiz yolcu konforuyla kendini kanıtlayan Jest Electric, 170 HP güç ve 290 Nm tork üreten BMW üretimi elektrikli motor ve yine BMW üretimi 44 ve 88 kWh bataryalarla tercih edilebiliyor. 210 km’ye kadar menzil sunarak 6 metrelik küçük otobüs sınıfının en iyi performansını gösteren Jest Electric’in enerji geri kazanımı sağlayan rejeneratif fren sistemi sayesinde bataryaları yüzde 25 oranında kendi kendini şarj edebiliyor. 10,1 inçlik multimedya dokunmatik ekranı, tamamen dijital gösterge paneli, anahtarsız çalıştırma, USB çıkışları ile donatılan ve talebe bağlı olarak Wi-Fi uyumlu altyapı sağlayan Jest Electric, 4 tekerlekte bağımsız olan süspansiyon sistemiyle konfor disiplininde de binek otomobilleri aratmıyor.