Treyler
Giriş Tarihi : 21-02-2020 10:51   Güncelleme : 21-02-2020 11:02

Tırsan’ı küstür, Konyalı ile büyüdüm de!

Türkiye treyler pazarının tek başına yüzde 51’ine hâkim, Avrupa’da ise ilk 3 marka içerisinde bayrağımızı dalgalandıran Tırsan kurucu üyesi olduğu TREDER’den ayrıldı. Tırsan’ın bu ani ayrılışı, TREDER’de güç kaybına neden oldu.

Tırsan’ı küstür, Konyalı ile büyüdüm de!

Tırsan’ın, Teyler Sanayicileri Derneği’den (TREDER) ayrılışını 20 Şubat 2020 tarihinde Ulaşım Gazetesi olarak kamuoyuna “TREDER kimlerin eline kaldı?” başlıklı haberimiz ile duyurduk. Hemen harekete geçen dernek, gece saat 21:00’de “TREDER Ailesi, Fesan Makine ile genişledi” diye basın bülteni servis etti.

KUŞÇULARIN ÜYESİ BİLE ÇOK

Derneğin başındaki Yalçın Şentürk’ün imzası ile servis edilen basın bülteninde “TREDER’in kapısının herkese açık olduğu çağrısını yenileyerek, her geçen gün artan katılımlarla sektörün temsiliyetinin güçlendiğini aktardı” ifadesine yer verildi. Türkiye genelinde irili ufaklı 2000’in üzerinde üstyapı firması buluyor. Üretim ve satış adetleri göz önünde bulundurulduğunda Tırsan, tek başına sektörün yüzde 51’ine hâkim firma olarak öne çıkıyor. Konya merkezli Fesan Makine ile derneğin üye sayısı 23’e çıktı. Türkiye genelinde 2000’in üzerinde firmanın faaliyet gösterdiği üst yapı sektöründe TREDER’in başındaki Yalçın Şentürk’e sormazlar mı; Tırsan’ı küstür, Konyalı ile büyüdüm de öyle mi? “Kuş Severler Derneği’nin bile üyesi TREDER’den daha fazla!”.

Haber: Hüseyin KARABULUT