Advert

Milli otobüs sarayın hizmetinde

Türk mühendislerinin tasarlayıp, Türk işçilerinin ürettiği Temsa MD9 electriCITY otobüs, Cumhurbaşkanlığı'na hediye edildi. 63 yolcu kapasiteli otobüs, 6 saat sarj ile 230 km yol menzile sahip.

Milli otobüs sarayın hizmetinde
Milli otobüs sarayın hizmetinde Admin
Bu içerik 4683 kez okundu.

Temsa tarafından üretilen MD9 electriCITY model elektrikli otobüs, Sabancı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Güler Sabancı tarafından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a takdim edildi. Tüm yazılımı ve tasarımı Türk mühendisler tarafından geliştirilen araç hakkında yetkililerden detaylı bilgi alan Cumhurbaşkanı Erdoğan, daha sonra Harbiye’deki İstanbul Kongre Merkezi’nden Beşiktaş’taki Yıldız Sarayı’na kadar otobüsün performansını test etti.

KÜRESEL GÜCE SAHİP

ABD pazarında dördüncü konumda bulunan Temsa’nın, toplam ihracatının 12 bine yakın olduğu bilgisini alan Cumhurbaşkanı Erdoğan, projede emeği geçenleri tebrik etti. Sabancı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Güler Sabancı, sanayi başta olmak üzere, faaliyet gösterdikleri tüm alanlarda yüksek teknolojiye öncelik verdiklerinin altını çizdi. “Teknolojiye yatırım yapıp inovasyon ve Ar-Ge ile öne çıkan şirketler fark yaratmayı başarıyor” diyen Güler Sabançı, yatırımlarını bu alanda yoğunlaştıran Temsa’nın küresel bir güç olma yolunda ilerlediğini görmekten de büyük memnuniyet duyduklarını ifade etti.

66 ÜLKEDE TÜRKİYE'NİN İMZASI

Temsa’nın teknoloji odaklı bir otomotiv şirketinden çok, otomotiv üretimi yapan bir teknoloji şirketi konumuna geldiğinin altını çizen Güler Sabancı, şöyle devam etti: “Yüzde 100 Türk mühendislerinin eseri olan otobüslerimizi, bugün dört kıtada ve 66 ülkede yollarda görebiliyoruz. Temsa dünya standartlarında teknoloji üretiyor ve daha temiz bir dünya için yenilikçi ürünlerine her geçen gün yenilerini ekliyor. Yeni neslin Sabancı’sı olarak, önümüzdeki dönemde de Türkiye ekonomisini dünyada hak ettiği yere ulaştıracak katma değerli üretimin öncüsü olmaya, teknoloji odaklı çevreci yatırımlarımızla ülkemizin ve dünyamızın sürdürülebilir geleceğine katkıda bulunmaya devam edeceğiz.”

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
OSD destek verecek
OSD destek verecek
Negmar yüzde 50 indirim yaptı
Negmar yüzde 50 indirim yaptı