Advert Advert
Advert

Okuma alışkanlığı Temsa ile artıyor

Kültür ve Turizm Bakanlığı, yeni kütüphane araç alımında tercihini yine Temsa'dan yana kullandı. Son 2 yıl içerisinde bakanlığa 15 adet MD9 LE otobüsünü gezici kütüphane olarak teslim eden Temsa, bu yıl 10 adet MD9 LE araç daha teslim ederek filodaki otobüs sayısını 25’e çıkarttı.

Okuma alışkanlığı Temsa ile artıyor
Okuma alışkanlığı Temsa ile artıyor Admin
Bu içerik 4192 kez okundu.

Türkiye’nin otomotiv üreticilerinden Temsa, taşımacılıkta olduğu kadar kültür ve sanat faaliyetlerinde de etkin olmaya devam ediyor. Temsa otobüsleri, şehirlerin uzak semtlerinde yaşayıp, uzaklık sebebiyle yerleşik halk kütüphanelerinden yararlanamayan vatandaşlara gezici kütüphane oldu. Kültür Turizm Bakanlığı tarafından 54'üncü Kütüphane Haftası etkinlikleri kapsamında düzenlenen etkinlik ile kütüphane araçları törenle illere teslim edildi.
 
Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş, Milletvekilleri, Müsteşar, İdare Genel Müdürleri ve Temsa yetkililerinin yer aldığı tören kapsamında Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın kütüphane aracı filosuna 10 adet Temsa MD9LE Gezici Kütüphane aracı eklendi. Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş’un anahtarlarını törenle teslim ettiği otobüsler Adıyaman, Ağrı, Aksaray, Ardahan, Bingöl, Çanakkale, Kastamonu, Kırıkkale, Mersin ve Yalova’da vatandaşların kullanımına sunulmak üzere yola çıktı.

400 BİN KİŞİ FAYDALANDI

Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş, “Kısa bir süre içerisinde, her ilimizde en azından bir tane gezici kütüphane olmasını arzu ediyoruz. Geçtiğimiz yıl 400 bin insanın ayağına gezici kütüphane götürdük. Gezici kütüphaneleri 81 ilimizde artırırsak, çok sayıda insanın kitapla daha yakın olmasını sağlayacağız. 10 şehre daha Gezici Kütüphane aracı göndereceğiz. Böylece bu seneki 10 ille birlikte 54 ilimiz gezici bir kütüphaneye sahip olacak” dedi. Ülke genelinde bin 375 noktaya kütüphane hizmeti götürdüklerinin bilgisini veren Kurtulmuş, kütüphanelerin aynı zamanda, kullandığı teknolojik imkânların da artırılması için gayret sarf ettiklerine dikkat çekerek, Kütüphane Otomasyon Sistemi isimli elektronik sistem ile kütüphaneleri e-devlet uygulamasına entegre ettiklerini kaydetti.

TEKNOLOJİ İLE DONANATILDI

Temsa Genel Müdür Yardımcısı Hakan Koralp ise konuya ilişkin şöyle konuştu: “Şimdi 10 MD9 LE aracımızı daha teslim ettik. Filodaki Temsa gezici kütüphane otobüs sayısı bu teslimatla 25’e çıktı. Temsa olarak kültürel alışverişe katkı sağlıyor olmaktan büyük mutluluk duyuyoruz. Bu otobüsler her türlü teknolojik donanıma sahip. Araçlarda her kesime uygun güncel koleksiyonlar, eğitici ve öğretici amaçlı kullanılmak üzere LCD televizyon, DVD oynatıcı, internet bağlantısı bulunan dizüstü bilgisayarlar, yazıcılar, okurlar için tasarlanmış oturma grubu, satranç masası ve gezici kütüphane çalışanları için gerekli her türlü araç gereç, mini buzdolabı, su ısıtıcı bulunuyor. Vatandaşların gezici kütüphaneler aracılığıyla sadece basılı bilgi kaynaklarına değil, elektronik ortamda sunulan bilgilere de erişebilmeleri, aynı zamanda e-devlet uygulamalarını kullanabilmeleri amaçlanıyor.”

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500

1xbet girişfilm izle

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bana ne Amerika'dan
Bana ne Amerika'dan
Kadınların ulaşım da istihdam sayısı artıyor
Kadınların ulaşım da istihdam sayısı artıyor