Devlette Devamlılık Esastır
Dr. Ramazan Arıcı
Advert

Devlette Devamlılık Esastır

Bu içerik 2815 kez okundu.

31 Mart Yerel Seçimleri sonrası İstanbul’da belediye başkanlığı süreci oldukça sancılı geçti hatta seçimlerin tekrarına karar verildi. 23 Haziran’da İstanbul tekrar belediye başkanı seçimi için sandık başına gidecek.

İstanbul Büyükşehir Belediye başkan adaylarının vaatleri arasında sektörle alakalı olan vaatler mevcuttu hatta bazılarının yapılması için girişimler başladı. Muhtemelen kim seçilirse seçilsin bunların bazıları seçim vaadi olmakla kalmayıp uygulanacak. Vatandaş açısından güzel olabilecek uygulamalar ile ilgili olarak çekincelerimizi dile getirdik yine tekrar etmekte fayda var.

Yıllar sonra gelen sübvansiyon ödemesi, bunun henüz düzenli hale gelmemiş olması, sürenin şimdilik geçici olması gibi sorunlar mevcut. Üstelik seçim sürecine girildiği dönemden itibaren bugüne kadar esnafın hakkı olan sübvansiyon ödemelerinden sadece birisi yapıldı. Zaten zor durumda olan esnaf iyice zor durumda kaldı. Kimse seçimi bahane etmesin! Devlette ve devlet kurumlarında devamlılık esastır. Normalde düzenli olmayan ödemenin seçim süreçleriyle daha da düzensiz hale gelmesi kabul edilebilir bir durum değildir!

Seçilecek yeni belediye başkanı kim olursa olsun esnafın hakkını verdikten sonra, bunu da düzgün ve düzenli şekilde yaptıktan sonra kimsenin itirazı olacağını zannetmiyorum.
Bu yüzden esnafın emeğinin karşılığının verilmesi siyasete alet edilmemelidir. Esnafın ekmek kapısı siyaset üstü bir durumdur. Tüm yetkililere ve adaylara tekrar hatırlatır, devlette devamlılığın sekteye uğramadığı, hak edenin kazandığı, tüm İstanbul’a hayırlı olacak sonucun çıkmasını temenni eder, tüm adaylara başarılar dilerim.

Dr. Ramazan Arıcı
İstanbul Üniversitesi Öğretim Görevlisi
E-Mail: ramazan.arici@istanbul.edu.tr

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Erdoğan ailesi yasta
Erdoğan ailesi yasta
Temsa'da Uzun dönemi
Temsa'da Uzun dönemi