Yeni Başlangıç
Dr. Ramazan Arıcı
Advert

Yeni Başlangıç

Bu içerik 2119 kez okundu.

İstanbul zorlu bir süreci geride bıraktı ve seçim sonuçları belli oldu. İstanbul için artık yeni bir başlangıç vakti. Seçim sürecinde her iki başkan adayının katıldığı toplantılara iştirak edip bizimle ilgili vaatlerini dinledim. Camiamız adına kim seçilirse seçilsin iyileşme yönünde vaatleri olduğunu gözlemledim. Bu yüzden camia olarak maddi anlamdaki zor günlerin en kısa sürede sona ermesi beklentimiz devam etmektedir.

Seçim sonuçları belli olduktan sonra siyasi çekişme ve ihtirasları olan kişilerin olduğunu hepimiz gözlemledik. Bu tarz kişiler her zaman camiamıza faydadan çok zarar getirdi, camia olarak amacımız emeğimizin ve ekmeğimizin peşinde olmak olmalıdır. Özellikle şirket yöneticilerinin birlikte hareket etmesi, yanlarında esnaf odasının ve TÖHOB’un da bulunması camiamız adına önemli kazanımların elde edilmesi için ne kadar önemli olduğunu herkes biliyor artık. Bu birliktelik umarım uzun süre devam eder.

Sizin hayır bildiklerinizde şer, şer bildiklerinizde hayır vardır. Allah bilir, siz bilemezsiniz (Bakara Suresi 216) ayetinde belirtildiği gibi hakkımızda hayırlısı olan olur inşallah. ÖHO camiası olarak şimdiye kadarki en büyük oy oranı ile seçimde ikinci olan Sayın Binali Yıldırım'a geçmiş olsun der ve siyasi hayatında başarılar dileriz. Şimdiye kadarki en fazla oy oranı ile seçilen Sayın Ekrem İmamoğlu'nu da tebrik eder, başarılar diler, camiamıza verilen sözlerinin takipçisi olacağımızı belirtmek isteriz. İstanbul Halk Ulaşım’ın olağan seçim sürecinde oy birliği ile tekrar göreve seçilen başkan Naci Yağız’ı ve yönetim kurulunu tebrik eder, yeni dönemde başarılar dilerim.

Dr. Ramazan Arıcı
İstanbul Üniversitesi Öğretim Görevlisi
E-Mail: ramazan.arici@istanbul.edu.tr

DİĞER YAZILAR
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Geleceği tasarladılar
Geleceği tasarladılar
Ford'un yeni müdürü Çoşkun
Ford'un yeni müdürü Çoşkun