Advert

Arap Dünyası Toz Duman, Otobüs Dünyası da Mı?
Turgay Saraçlı
Advert

Arap Dünyası Toz Duman, Otobüs Dünyası da Mı?

Bu içerik 77 kez okundu.

Tunus, Mısır, Libya karıştı!.. Her gün olayları heyecanla takip ediyoruz. Petrolün varil fiyatı 120 doları buldu!... Altın aldı başını gidiyor... 25 bin gurbetçimiz işinden, gücünden oldu... Dahası neler olacağı merak ediliyor.

Acaba Türkiye’yi neler bekliyor?
Düğmeye kimler bastı?
Bu olayları yaratanlar demokrasi ve özgürlük için mi, yoksa dünya’nın jandarması olan Amerika için mi yaptı?
Eğer bu ülkelerin liderlerine halkın yapmış olduğu bir baş kaldırılışıysa, halklar her zaman halklıdırlar!..

Siz devlet olarak halkınızı düşünmezseniz, tabii ki bu tür olayların olması doğaldır. Çünkü bu yüzden gerçekler er yada geç ortaya çıkıyor. Devlet yönetmek, sektör yönetmek, aile yönetmek her yönetim biçimi Arap dünyasında olmayan şeffaflık, dürüstlük, eşitlik yani demokrasi bu temellere dayalı olan ilkeleri benimseyen her kim olursa olsun kişiler veya kurumlar saydığımız temel ilkeler doğrultusunda olunursa, ekonomik olarak sıkıntılar olsa da büyük vakalarla fazla karşılaşmaya biliyorlar. Lider olanlar kendi ön görüleriyle, kendi kuralları ile değil, bütün halklarında düşünce ve özgür iradelerini de katarak görev yaparlarsa tarafsız bir şekilde her nerede olursanız olun her neyi yönetiyorsanız, tarafsızsanız işte güzellik. Bu insan hakları, özgür ifade, yönetilmek bu değil midir?

Şimdi bu olayları alıp, sıkıntılı dönem yaşayan otobüs sektörüyle bağdaştırmak, çözüm adına anarşi yaratmak gibi bir düşüncemiz yok!.. Olmamalı… Yani sektör mensupları sıkıntı yaşıyorsa; çözüm sıkıntıları şeffaf, dürüstlük temelinde çözülmeli. Çözüm ne gözüm, ne kulağım!.. Gözünüz görür, kulağımız duyar… Sizde ona göre uyarsınız!..

Eğer göz bakıyor görmüyorsa, kulak işitiyor duymuyorsa birde bedensel olarak sağlamsa o zaman bizler ne oluyoruz? Arkadaşlar, sektörün tetikleyici mensupları olarak sizlerde isyanlarla mı çözeceksiniz sorunlarınızı?..
Bakıyor, görmüyorsunuz…
İşitiyor, anlamıyorsunuz…
İşten pazarlık yapıyorsunuz kendinizle…
Güç kim?

Arap dünyasında olduğu gibi halklar, bu sektörün gücüde sizsiniz. Yani otobüsçüsü, yazıhanecisi ve firma sahipleri siz yoksanız sektörünüzün kurumu da yoktur!.. Siz varsanız TOFED vardır!.. Sektörü kurtarın!.. Bu güzel sektörü emperyalist düşünceye ve düzene kaptırmayın!.. Açık açık konuşun… Yoksa sizde günü kurtarma ve emperyalist sömürü düzenine mi alıştınız?

O zaman sizlere kolay gelsin. Yine toz duman olmaya devam edeceksiniz!.. Allah korusun!.. Yine otobüsleriniz hep dolu, yolunuz açık, gözleriniz ışık, cepleriniz bereketli olması dileğiyle… Hoşça kalın, dostça kalın.

Turgay Saraçlı
E-mail: turgaysaracli@hotmail.com

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Oda Başkanı Ovacık Ankara'yı mesken tuttu
Oda Başkanı Ovacık Ankara'yı mesken tuttu
Scania, ithal pazarın lideri
Scania, ithal pazarın lideri