Advert

Otobüs Sektörü Dikkat, Kutsal 3 Aylardayız!
Turgay Saraçlı
Advert

Otobüs Sektörü Dikkat, Kutsal 3 Aylardayız!

Bu içerik 67 kez okundu.

Değerli okuyucular; günlük hayatımızın yaşam boyu mezara kadar bizi yönlendiren, yön veren siyaset ve siyasiler meydana inmeye başlıyor. Bu vesileyle seçimden önceki bu kutsal 3 ayın kıymetini iyi bilelim!.. Çünkü: bu 3 ay boyunca siyaset yapanlar ve yapacaklar milletin ayağına gelecek!..

Sonra millet olarak bizler, seçtiklerimizin ayağına 4 yıl boyunca Ankara’ya gideceğiz. Onun için siyasilerden bireysel olarak değil, sivil toplum kuruluşu olarak ve toplumsal konularda neler talep edeceksek, şimdilerde yapmalıyız. Bu konuya dikkatinizi çekmek istiyorum!..

Seçmek, seçilmek demokrasinin güzelliği… Şimdi ulaşım sektörümüzün tüm katmanlarının isteklerini, yapmak istediklerini alabilmelerinin tam zamanı!... En büyük sorumluluk ise TOFED VE TOF’A DÜŞÜYOR. Bireyselcisi, firma sahibi ve yazıhane işletmecileri ve de ulaşımın diğerleri: hepinizin sıkıntılarının ortak yanları çok… Her sektör sıkıntısını çok iyi biliyor!,,. Bunları tek tek yazmanın bir anlamı yok!.. Çünkü bu sıkıntıları, sorunları tabiri caizse sağır sultan dahi biliyor, ama yinede iki tanesini yazmak istiyorum.

A) Mazotta ÖTV
B) Çalışan şoförlerin SGK’daki yıpranma paylarının dile getirilmesi

Ama bununla bitmiyor. Çoğaltmakta istemiyorum!.. Tabiî ki sorunların hükümet kanadının boyutu, sektörün alabilmesi, yaptırabilmesi, sektörün kurumlarının becerisine bağlıdır. Birde sektör içerisinde lokal sorunların olduğu görülmektedir ve konuşulmaktadır. Bu sorunlarda yine sektörümüzün önümüzdeki günlerde seçimi olacaktır…

İstek ve taleplerimizi çok seslilikle medeniyet çerçevesinde, demokratik kurallar çerçevesinde yani kısacası TOFED’ in yönettiği ve elinin olduğu her şey sektörün TOFED başkanlık seçiminde çözüm öneri ve düşüncelerinizin katkısıyla olacaktır. Bu katkılarınızın büyüklüğünü genel seçimin ve TOFED’in başkanlık seçiminin büyüklüğünü ve önemini unutmayınız. Yine yolunuz açık, gözleriniz ışık, kazançlarınız bereketli olsun…
Hoş çakalın, dostça kalın.

Turgay Saraçlı
E-mail: turgaysaracli@hotmail.com

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Oda Başkanı Ovacık Ankara'yı mesken tuttu
Oda Başkanı Ovacık Ankara'yı mesken tuttu
Scania, ithal pazarın lideri
Scania, ithal pazarın lideri