Turizmin iki kanadı
Turgay Saraçlı
Advert

Turizmin iki kanadı

Bu içerik 183 kez okundu.

Değerli okuyucularım; yine turizmde bir Sonbahar’a geldik. Maalesef terör, en çok  ülkemizin can damarı olan turizmi vurdu!.. Turizm vurulunca da ülke ekonomimiz Euro-Dolar bazında yükselişe geçiyor!.. Herşey alt üst oluyor, maalesef turizm vurulunca teoriler değişiyor!..

 

Nasıl var oluruz? Nasıl ayakta kalırız? Acenteler, tur operatörleri ve taşıyıcı firmalar, hepsini bir telaş alır!.. Fırsat turları… Kampanyalar… İnternet siteleri, taksitli satışlar… Kısaca varolmak, ayakta kalmak adına yani bir dizi dinamitler derken kış sezonuna girildi. Aynı zamanda seçim ve yukarıdaki saymış olduğumuz olumsuzluklar, şimdi yeni bir seçim ile sektörde istikrar, ülkede istikrar, yaşamda istikrar, huzur ve güven temennisi ile 1 Kasım’ın şimdiden devletimize ve milletimize hayırlı olmasını temenni etmekten başka hiç bir şey diyemeyiz.

 

Gelelim turizmin iki kanadı diye kendi adlandırdığım rehber ve kaptan ikilisine. Değerli turizmci dostlarım ve arkadaşlarım sayesinde çok gezen birisi olarak olumsuzluklara, haksızlıklara dayanamayan bir kişiliğimde bu anlamda mevcuttur. Geçtiğimiz günlerde Kuru Turizm’in tecrübeli kaptanlarından Oktay Kaya gazetemizi arayarak Romanya-Köstence’de başından geçen bir durumu anlatmaya başlıyor. Durum; kısaca otobüs, misafirlerini şehir turu için rehber eşliğinde indiriyor. Aradan yarım saat sonra yanına iki kişi gelerek kendilerini polis diye tanıtıp, otobüste kokain araması yapmak istediklerini söylüyor. Bu arada Oktay Kaya’ya sahte kimlikte göstererek, kendilerini kanıtlamaya çalışıyorlar. Oktay Kaya’nın tarzanca konuşup, olaya itiraz etmesi üzerine kimliği belirsiz şahıslar geri tepiyor ve olay yerinden uzaklaşıyorlar.

 

Ulaşım Gazetesi olarak tüm yurtdışı turlara giden kaptan arkadaşların dikkatli olmaları hususunda bizde sorumlu gazetecilik anlayışımızla bu olayı yazıyor ve uyarıyoruz. Tüm kaptanların daha dikkatli olmalarına dikkat çekiyoruz. Turizmin olmazsa olmazlarından olan kaptanlar ve rehberler çok önemli iki ayrı şahsiyet. Olaydan anlaşıldığı üzere turizmdeki yerlerinin ve turizmin olmazsa olmazlarından olduklarını bu olayla da ispat etmiş olmuyorlar mı? Tabi ki bu ikili turizmin bana göre gizli kahramanlarıdır. Kaptan ve rehberleri bir sonraki yazımda daha detaylı yazacağım. Müspet ve menfi yönlerini, taraflarını, artılarıyla eksilerini günah ve sevaplarıyla eleştirilerim ve övgülerimde olacaktır. Gelecek sayımızda ve yazımızda buluşmak üzere hoşça kalın dostça kalın.

 

Turgay Saraçlı

E-mail: turgaysaracli@hotmail.com

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Arazi Canavarı Jeep Gladiator!
Arazi Canavarı Jeep Gladiator!
Shell'de engelsiz hizmet alanları arttı
Shell'de engelsiz hizmet alanları arttı