Advert

Galip Öztürk ve sektör…
Turgay Saraçlı
Advert

Galip Öztürk ve sektör…

Bu içerik 89 kez okundu.

Değerli okuyucular; Kutsal üç aylara girmiş bulunmaktayız. Bu mübarek aylarımız hepimize hayırlı uğurlu olsun. Sayın Galip Öztürk'ün özgürlüğü ile birlikte çok değer verdiği, sevdiği, uğrunda fedakârlıklar sarf ettiği TOFED'ine de kavuşması dolayısıyla kendisine hoş geldin diyorum.

Şunu da söylemeden geçemiyorum: Galip Öztürk'ün hürriyetine kavuşması konusunda doğruyu söylemek gerekirse, sektör içinde ve dışında sevinenler ve sevinmeyenler oldu!.. Fakat kendisi bu sektörün son 20’inci yılında özellikle de TOSEV'in kurulmasında sektörün kumu, çimentosu, harcı olmuş bir kişilik ve akil insanı olarak nam salmıştır… Hayır - hasenat işleriyle de Türkiye’de öne çıkmış, iş adamlığı kimliğiyle de tanınmış bir kişiliktir!.. Bu da böyle bilinmektedir!.. Kendisine tekrar geçmiş olsun ve hoş geldin demekten başka bize ve sektöre bir şey demek düşmez!..

Gelelim TOF’taki ortak karar ve birleşmelere… Sektör adına tabi ki iyi şeylerdir fakat sektör basınımızda TOF’la ilgili yazılanlar, çizilenler kimilerine göre doğru, kimilerine göre de yanlış olabilir. Fakat şahsi kanaatim ise farklı doğrultudadır!..

Etik olan doğruyla yanlışı ayırmak, insanlık adına olması gerekendir!.. Şöyle bir bakarsak; paranın olduğu ticari kurum ve işletmelerde, eğer siz parayı yönetirseniz hiçbir sıkıntı yaşamazsınız!.. Dostluklar, ortaklıklar sürüp gider!.. Eğer para kişileri, kurumları yönetirse herkes birbiriyle düşman olur!.. Dostluklar biter!.. Kişilikler biter!.. Kurumlar çöker!.. Yöneticiler, idareciler biter!.. Sektör içerisinde sizin yönetmeye ve hizmet etmeye talip olduğunuz insanların nazarında küçülürsünüz!..

Örneğin, Sayın İrfan Kalkan Beyin yazılarını çok yakından takip ediyorum. Doğruluğundan da hiç şüphe etmiyorum!.. Ama mesela yarın sektörde farklı bir oluşum olmaya kalkmış olsa, hiçbirine insanların güveninin olmayacağı kanısına varmış olunmuyor mu? Bu kanı kişiler bazında değişebilir!.. Bulunduğunuz sektöre, kuruma zarar verir!.. Onun için yinede büyük düşünmek lazım!.. Kısır çekişmelerden çıkmak, sektör menfaatlerine dönmek tüm yöneticilere puan kazandırır!..

Örneğin İSPARK’ın cep otogarı… Bazı olumsuzlukların olduğu, olacağı sektör içerisinde konuşulmaktadır. İkincisi giriş çıkışlar konusunda ücret sorununun ne olacağı konuşulmaktadır!.. Bu sorunların çözülmesi son günlerin gündemine oturmuş konulardandır!.. Otobüsçü esnafı çözümü beklemektedir!..

TOFED ve TOF olarak gelin sorunları çözün!.. Esnafınıza özgürlük verin!... Ulaşım Gazetesi olarak tekrar mübarek aylarınızı kutluyorum. Can kaptanlar gözünüz ışık, yollarınız açık olsun. Bu arada Fenerbahçe’yi kutluyor, Galatasaray’ı tebrik ediyor, Hüseyin Şenel Beyi de tebrik ediyorum.
13.05.2013

Turgay Saraçlı
E-mail: turgaysaracli@hotmail.com

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Avrupa da nakliyecilere çifte standart
Avrupa da nakliyecilere çifte standart
En iyi marka Aras Kargo oldu
En iyi marka Aras Kargo oldu