Gücün Ayak Sesleri, Kuzuların Sessizliği!
Turgay Saraçlı
Advert

Gücün Ayak Sesleri, Kuzuların Sessizliği!

Bu içerik 174 kez okundu.

Değerli okuyucular; 14-20 Nisan tarihleri arası Peygamber Efendimizin Kutlu Doğum haftasını kutladık. Kutlu Doğum haftasında ilahiyatçılar; kutlu doğumla ilgili açık oturumlar ve konuşmalar yaptılar. Görsel basında ve yazılmayan yazılı basında da takip ettim, dinledim!..

Bugün ise 1 Mayısİşçi bayramını da yürekten kutluyorum. Fakat, doğru temeller dahilinde ve çerçevesinde Kutlu Doğum’da Peygamber Efendimizin yaşamını, yaptıklarını, zekasını bir kez daha dikkatle dinledim ve okudum!.. Köşemize taşıdım… Efendimizin kişiliği, akıllılığı, Dünya’nın varoluşunun, insanların yaşam biçiminin örnek alınması dürüstlük ilkesinde, ticaret ilkesinde, YÖNETİM ilkesinde, olmazsa olmazlarının önemini, büyüklüğünü sizlerle paylaşmak adına insan olarak, FELSEFE edineceğimiz tek insan. Onun için herkesi bu anlamda düşünmeye ve düşünceye sevk etmeyi düşündüm!..

Bu vesileyle Mayıs ayı sonlarına doğruda sektörün seçimi var. Bu devasal sektörün içerisinde yazanı, çizeni, çalışanı, eleştireni, kim varsa; insanlığımızın gereği dürüstçe herkesin eteğindeki taşı dökeceği gün neler isteniyorsa yada istiyorsanız lobiler oluşturun!.. Çıkın birer, birer rapor edin… Genel kurula verin… Derdinizi, sıkıntılarınızı anlatın…

Kuzuların sessizliğine bürünüp, iş bittikten sonra aslan kesilmeyin! Son günlerde konuşulan SÜPER BELGEYİ orada eleştirin!.. Karşı çıkın, süper olanı, süper genel kurulda eleştirin!.. Gücünüzü siz orada göstereceksiniz, yoksa geyik muhabbetleriyle bu iş olmaz!.. Yaşamda ve iş hayatında sözler hep uçup gidicidir. Asıl olan ise yaşadıklarımız ve çektiğimiz sıkıntılar değil midir?

Bence sektörde samimiyet kalmamış!.. Çünkü sektörün zararına işleyen çıkarcılar ve yöneticiler varsa, sizler sektörün temsil gücünü yeri ve zamanı geldiğinde karşı koymazsanız!.. O çıkarcı yöneticiler ne anlar!.. Sizde bizimle aynısınız düşüncesinin akımına kapılırlar. Onun için açıkça TOFED buysa, bence sizler yalan yazıyorsunuz, yalan söylüyorsunuz!.. Çünkü sektörde en önemli unsur insan!.. Onun için örgütlerinin yaptıklarına bakarak yakınlaşır ve uzaklaşırlar.

Doğru tek, yanlış çoktur. Doğrularda, çözümlerde, yanlışın içerisindedir!.. Birbirimizle, birbirinizle servet hırsızlığı yapmayın!.. Sonuç olarak sektörün entelektüel yöneticileri ve aydınları TOP sizde!.. TOFED sizde!.. Çözüm sizde!.. Aydın olmak zor iştir. İlk önce kendinizi eleştirin, sonrada muhalefeti!.. Kolay gelsin… Otobüsleriniz dolu, yolunuz açık olsun.

Turgay Saraçlı
E-mail: turgaysaracli@hotmail.com

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Arazi Canavarı Jeep Gladiator!
Arazi Canavarı Jeep Gladiator!
Shell'de engelsiz hizmet alanları arttı
Shell'de engelsiz hizmet alanları arttı