Advert

Sektörün gündemi
Turgay Saraçlı
Advert

Sektörün gündemi

Bu içerik 41 kez okundu.

Değerli okuyucular; geçtiğimiz günlerde Fenerbahçe Futbol Takım otobüsüne bir saldırı oldu. Bu saldırıyı kınıyorum. Futbolcularımızın da hayatını kurtaran cesur şoför Ufuk Kıran'a da Ulaşım Gazetesi ve sektör olarak buradan geçmiş olsun dileklerimi iletir, ayrıca tebrik ederim. Aynı zamanda bu durum; sektör içerisinde bir kariyer yapmış, yapılan eğitimlerin önemini ve değerini de hatırlatarak tekrar pay kazandırmıştır.

 

Gündemin başka bir boyutu ise sayın Prof. Dr. Ilıcalı'nın aday gösterilmemesi neticede hizmetlerine, projelerine mani olmayacağına göre hayırlı olsun diyelim. Başarılarının da devamını dilerim. Gündemin bir başka kodları arasındaki isim Ekrem Özcan!.. Sayın Özcan, sektörde isminden sıkça ve çokça konuşulan bir kişilikti. Aynı zamanda ulusal basında da  varolan akil bir kişilik. Sayın Özcan'a her nerede olursa, her nerde yaşatılıyorsa şahsım ve Ulaşım Gazetesi olarak başarılar diliyorum.

 

Evet gündemin başka bir boyutu ise yine turizm taşımacılarının İstanbul içerisindeki kısa, orta ve uzun süreli parklanma sorunları!.. Tabii bu sorunlar tur ve gruplar dahili olan durumlardır. Yat parklanma sorunu bence çözülmüştür!.. Eksikler vardır ve en önemlisi de asfaltlama!.. Kısaca tarihi yarım adada sorunlar bitmez!.. Turizmcilerin her katmanına buradan yine sesleniyorum: Rehber-şoför ilişkilerine bir kaide kural getirilmelidir. Kim nerede? Nasıl? Hangi statüye sahiptir? Herkes yerini bilmeli!.. Yollarda küslü ve kavgalı halli olmamalılar!..

 

Bir önemli unsuru ise korsan taşımacılık!.. Hem turizmciler adına hem de şehirlerarası taşımacılar için baharla beraber  başlar, yaz sonuna kadar devam eder!.. Burada yetkili kurum ulaştırmanın her kolu ve TOFED'tir. Buradan yine hatırlatalım!..  Çok konuşulan konuların bir başkası ise İSTAB’ın servis şoförleri ile ilgili mahkemeye başvurması!.. Yaşı yine 23'e çekme gayretleri ve ehliyetleri kirletmeme adına girişimleri kayda değerdir!..

 

Gündemin çok önemli bir boyutu ise şehirlerarası firmaların kesmiş oldukları biletlere TC. numaralarının yazılması zorunluluğudur ki, cezai yaptırımlar yasal mı? Birde hak ediliyor mu? Otobüsçülük sektörüne nedir bu yapılan zulüm? Bu kadar sahipsiz mi bu sektör? Nedir bu yetim muamelesi? Burada asli görevli ve sorumluluk sahibi TOFED!.. Misyon onun, başka söze gerek yok!.. Yetkili mercilere seslenmek bizim işimiz değil!.. Yaz sezonu başlamasıyla sektördeki yatırımların hesabına devletin bir göz atması veya sektörün bunu sağlaması lazım!.. Önümüzdeki günlerde sektördeki tüm sıkıntılara bir nebze olsun TOFED genel kurulunu bir şans görüyorum!.. Gazetemiz ve şahsım adına şimdiden hayırlı olmasını diliyorum. Tüm firmalarımızın yaz sezonunun bereketli ve huzurlu geçmesi temennisiyle hoşça kalın, dostça kalın.

 

Turgay Saraçlı

E-mail: turgaysaracli@hotmail.com

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Fillo Lojistik’e Yeni Genel Müdür
Fillo Lojistik’e Yeni Genel Müdür
Düzce Nakliyat 5 adet treyler aldı
Düzce Nakliyat 5 adet treyler aldı
istanbul escort