Advert
Hep Son Günlerde
Turgay Saraçlı
Advert

Hep Son Günlerde

Bu içerik 212 kez okundu.

Advert

Paralel yapıyı, paralel örgütü, paralel operasyonları, paralel gücünü gördük!.. Bu güçlerden kurtulmanın yolu da 30 Mart'tı!.. Sandıkta bizler, bu oyunu bozduk!.. Sayın Kadir Topbaş’a ve kazanan tüm belediye başkanlarımıza başarılar diliyorum.

Gelelim ulaşımdaki son günlere!.. İstanbul servisçileri, seçime yakın bir zaman kala mitingler yaptı. İBB UKOME'yi protosto etti. Sahipsiz olduklarını, kazançlarının azlığını, korsan muamelesi gözüyle bakıldığını korkarak başka işlere gittiklerini yada gidemediklerini dile getiriyorlar. Temsil güçlerinin zayıf kaldığını söylüyorlar ama nafile!.. Her şeyin çözümü ve istedikleri plaka tahdidi!..

2 Mart Kazlıçeşme'deki miting, seçimin arifesinde bunun göstergesiydi. Katılım oldukça yoğundu. Bu da İBB'ye, hükümete bir nevi posta koymaktı ama yine nafile!.. 26 Mart itibari ile İBB de bu konuyla ilgili yine bir toplantının olacağı kesindi!.. Bu konuda da kamuoyuna henüz bir bilgi çıkmadı fakat İSTAB plaka konusuna tam destek olduğunu deklare ediyor ama miting olarak yasak haklarıdır diyor!.. Sonuca daha sağlıklı gidebilmenin platformlarını yaratmak olduğunu savunuyor fakat bu platformlar kimdir? Nedir? Bir açıklama yok!..

Ben buradan tüm servisçilere diyorum ki; bu iş daha çok şeylere, çok meselelere gebedir!.. Zaman içerisinde her şey çözülür diyemiyorum fakat her şey meydana çıkar!.. Şimdilik bu durum içerisinde bu sektörün çok tartışılacak, konuşulacak konuları var!.. Dua edin de bu engelli yasası şu an için size dokunmuyor!.. Çok önemli bir maliyet!.. Şimdi şahsım servis işletmecisi olsam, şu yazıyı okusam bu ne yazıyor, iş ola beri gelir derim!..

Bu yazılanları zaten bende biliyorum!.. Çözüm lazım kardeşim çözüm!.. Bir dinamit bulmalıyız diyenleriniz kesin olur, başta şahsım!.. Hep aynı şeyleri yazmak nedir? Yani şudur: onu da düşünüyorum. Konuyu kamuoyu gündeminde sıcak tutmak, unutturmamaktan öte başka bir şey değildir!.. Siz işletmeciler, yazanlar-çizenler çözüm önerse de kabul merci olmadıkları için sadece yazar çizer!.. Konuşuruz hep son günlerde!..
Hoşça kalın, dostça kalın.

Turgay Saraçlı
E-mail: turgaysaracli@hotmail.com

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Karsal hizmete başladı
Karsal hizmete başladı
Thermo King yeni ürününü pazara sundu
Thermo King yeni ürününü pazara sundu