Advert

Ne Başlık, Hangi Başlık, Mola!..
Turgay Saraçlı
Advert

Ne Başlık, Hangi Başlık, Mola!..

Bu içerik 98 kez okundu.

Değerli okuyucular; ne yazsak, ne söylesek, Türkiye gündemi ve toplumumuzun tüm katmanları sıkıntılı, üzüntülü!.. Yazılı ve görsel basında gün olmuyor ki, acısız üzüntüsüz bir haber yok maalesef!.. Onun içindir ki toplumsal olarak psikolojiler hep bozuk, bozulmaya da devam ediyor.

TERÖRSÜZ gün yok!.. DEPREM derseniz devam ediyor!.. TRAFİK kazaları yine bu bayram da vardı!.. Yani son iki aydır hemen hemen acısız gün yok. Acaba büyük DEVLET, büyük MİLLET olmanın sınavını mı veriyoruz? ALLAH, tüm dünya insanlarına böyle acılar vermesin!..

Epey zamandır yazamıyor, düşünemiyorum. Ne olacak? Ne olacağız? Görüyoruz!.. En yakın komşularımız her gün yeni bir batak içerisine düşürülüyorlar. İşte İsrail’in oyunu, İran, Suriye hattı karışık, karışmaya devam edecek. Kendi derdimiz yetmiyor, Allah korusun İsrail tehlike sinyalleri veriyor!... Yine küresel bir krizde kapıda diyen ekonomistler var. Yani her şey var bu olumsuzluklar karşısında. Kişisel ve bireysel olarak ekonomik tedbirler almalıyız!.. Buna da mecburuz. İlk başlangıç noktası ise Ailedir.

AİLEDEN başlatıp, işimize kadar götürüp sürdürmeliyiz. Şehitlerimizde ve depremde yaşananlar en büyük örnektir. Büyük devlet, büyük milletler ve büyük işletmeler ekonomiyle oluyor!.. Allah hepimize yardım etsin. Başka diyecek birşeymiz yok maalesef!.. Peki, şimdi ne yapalım? Gelin bir mola verelim, çay - sigara içelim…

Gece saat 03.00 Eskişehir İstanbul hattı… “Affedersiniz wc ücretli beyefendi” bir ses adam itiraz ediyor. Kardeşim ne ücreti bu wc parası sizden başka bir yerde yok ayıp değil mi diyor. Adam parayı verip, hakaret ederek çıkıyor. Allah, Allah kafam takıldı sıra bana gelecek neyse biz kazasız belasız parayı verdik çıktık… Tabi gece yarısı olduğu için pek yoğunluk olmadığından bir müddet sonra tekrar wc’ye döndüm. Tuvaletçi beye ufaktan kendimi tanıttım. Sonra kendimin şoför olduğunu, böyle tesislere sık sık girip çıktığımı ve eskiden bu paraların alındığını, şimdi ise hemen hemen hiç alınmadığını söyledim. Ve cevap: “bu gördüğün tuvaletlerin paralarından dahi OTOBÜSÇÜYE PAY VERİLİYOR” dedi şoke oldum.

Densizliğin bu kadarına da pes!.. Otobüsçü arkadaşlar, sayın TOFED yetkilileri varın bu olayın analizini, tahlilini sizler yapın!.. Ne tür önlem alacaksanız alın. Şunu anladım ki böyle tipler daha çok böyle vakalarda yaratmıştır. Buna da eminim… Sektörün bu tür vakalarda da tedbir almasını, tesislerin uyarılmasını, ticari ahlaka yakışmayan ve yolcumuzla ters düşen işletmelerde durulmamasının önlemini de almalı. DİNLENME TESİSLERİNDEKİ yüksek fiyatlarla, yolcularımızın ve diğer vatandaşlarımızın soydurulmamasını da gözlemeli ve kollamalıyız!..

Kendi çıkarlarımızı nasıl biliyorsak, yolcu çıkarlarını da ön plana çıkarmalıyız!.. Sizler bir öğün yemek parasına yolcu taşıyın, o sizlerin sırtından para kazananlar bu sektörün otobüsçüsünden firma sahibine kadar sektörün onuruyla oynayamazlar!... Lütfen sizde oynatmayın!... Hoşça kalın, dostça kalın.

Turgay Saraçlı
E-mail: turgaysaracli@hotmail.com

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Oda Başkanı Ovacık Ankara'yı mesken tuttu
Oda Başkanı Ovacık Ankara'yı mesken tuttu
Scania, ithal pazarın lideri
Scania, ithal pazarın lideri