Advert
TOFED ve seçimler!
Turgay Saraçlı
Advert

TOFED ve seçimler!

Bu içerik 232 kez okundu.

Advert

Değerli okuyucular; Maşallah, Allah nazardan saklasın, iyi, güzel, TOFED 10’uncu kuruluş yılını Batum’da kutladı, kutlamasına da sayın TOFED yetkilileri hangi sorunları tartıştı ve çözüm üretti? Hiç bir şey belli değil!..

 

Sadece ve sadece  korsan taşımacılık konuşuluyor!.. Çünkü, çok kolay!.. Suçu devletin kolluk ve denetim birimlerinin üzerine atarsın, ona da mücadele dersin!.. Eğer bir ülkede korsan varsa, korsan taşımacılık varsa orada iş var, aş var demektir!.. Ekonomiye katkı var demektir!.. Ha ya da sektör temsilcilerinde bir boşluk vardır. Yani sistem yoktur… Başıboştur… İlgi ve alaka, olaya vakıf insanlar grubu yoktur!.. Bu söylenenler!..

 

Korsan taşıma adına çıkarılan Batum analizidir!.. Sektör temsilcilerinin söylemleridir ve aynı zamanda benim şahsi görüşüm ve tespitimde bu yöndedir!.. Artık geriye değil ileriye bakmak lazım!..

 

Mayıs ayında TOFED’in genel kurulu var!.. Buna mukabil akabinde, Türkiye’de genel seçim olacak… Sizler sektörün temsilcileri olarak, sektörde çok acil elzem sayılan ÖTV, KDV ve manevi tazminat konularını seçimi de kullanarak hükümetten talep edip, almanız gerekir!.. Bunu, TOFED olarak sektöre kazandırmalısınız hiç kaçınılmaz!.. Hangi kozla oynarsanız oynayın ama kazanan sektör olsun!..

 

Hatırlanacağı üzere Başbakan; Tur organizatörleri rezervasyonları iptal ettiğinde turizm sektörünün de zor dönemden geçtiğini vurgulamış ve yapılması gerekeni de kendi ağzından söylemiştir!.. Yalnız korsanla bu iş olmaz!.. Sayın TOFED başkanımız, sektör sizi seviyor sayıyor!.. Size güveniyor!.. Genel seçimi, sektör menfaat ve çıkarları için iyi kullanmalıyız!.. Sayın Cumhur, Kırşehir’de yaptığı konuşmada “bu seçim başka seçime benzemez” diyerek genel seçimin ne kadar önemli olduğunun vurgusunu yaptı. Bence de hem TOFED genel kurulu hem de genel seçim, başka seçimlere benzemez!.. Hoşça kalın, dostça kalın.

 

Turgay Saraçlı

E-mail: turgaysaracli@hotmail.com

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Karsal hizmete başladı
Karsal hizmete başladı
Thermo King yeni ürününü pazara sundu
Thermo King yeni ürününü pazara sundu