Advert

Busworld’ten izlenimler
Turgay Saraçlı
Advert

Busworld’ten izlenimler

Bu içerik 108 kez okundu.

Bu yıl 5’incisi düzenlenen Busworld Otobüs fuarı organizesi her zamanki gibi iyiydi diyelim iyi olsun!.. Tabi dikkatlerden kaçmayan Temsa ve Man otobüs segmentinde var olup da yok yazılanlardandı!.. BMC yoktu… Tezeller zaten olamazdı, çünkü tamamen yok olmuşlardı!..

Gelelim fuarın gözdelerine!.. Otokar, Mercedes, Isuzu stantları çok hareketli, tabiri caizse göz doldurucuydu. Karsan da dikkat çekiciydi!.. Sonra Akiya’nın ultra modeli görücüye çıktı. Bence fuarda Temsa’nın CNG ile çalışan otobüs modelleri de olmalıydı!.. Isuzu Cityport’la dikkat çekiyordu. Visugon için konuştuğum kalite kontrol amiri Yavuz Bükrek Bey’e, “Visigon kasa olarak Turkuaz olsaydı daha yakışıklı durabilirdi” temennisinde bulunmadım diyemem. Yine de Isuzu, Cityport’la harikalar yaratmıştı!..

Gelelim Otokara; Maşallah Otokar’ın konsepti tek sıra halinde dizilmiş modelleriyle hem şık hem yakışıklı duruşlarıyla göz doldurucuydu. Otokarın bir başka göz dolduruculuğu ise misafirlerini karşılama konsepti tamamen Anadolu sofrasını andıran şekildeydi!.. Hele pilav arabası, sinileri, tabureleri, salaş bir durak lokantasını andırıyordu!.. Tam şoför ortam muhabbetini yapmışlar!.. Herkes mutlu ve neşeliydi!..

Ya Mercedes? Mercedes’in Hoşdere’de ürettiği 70.000’inci otobüsü tam nostalji idi. Gelmiş geçmiş tüm otobüs firmalarının bilet kapakları otobüsün her iki tarafına giydirilmiş, belli yaş gurubunu - başta kendim olmak üzere - hem hüzne hem de o yıllara götürdü. Çok harika ve akıllıca düşünülmüş!.. 46 yılın hikâyesiydi!.. Bravo Mercedes’e!.. Fuarın imparatoru Mercedes’in Setra sunumu, basın tanıtımı ve panoramik cam tavanı, emniyet, güven ve konforun bir numarasıydı. Muhteşem gerçekten, Mercedes kendine yakışanı lâyıkıyla yapmış!.. Yapmaya da devam edecektir!.. Mercedes’i görmek, yaşamak lazımdı diyorum.

Fuara katkılarından dolayı Türkiye Otobüsçüler Federasyonu başta olmak üzere tüm katılımcı firma sektörlerine, sektör basınına ve ulusal basına Ulaşım Gazetesi adına tüm emeği geçenlere de teşekkür eder, her zaman görüşmek, bir dahaki fuarda buluşmak üzere hoşça kalın, dostça kalın.

Turgay Saraçlı
E-mail: turgaysaracli@hotmail.com

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Oda Başkanı Ovacık Ankara'yı mesken tuttu
Oda Başkanı Ovacık Ankara'yı mesken tuttu
Scania, ithal pazarın lideri
Scania, ithal pazarın lideri