Advert Advert
Erkekte AnDROPoz Döneminde Cinsel Yaşam
Alanur Özalp
Advert

Erkekte AnDROPoz Döneminde Cinsel Yaşam

Bu içerik 674 kez okundu.

Erkeklerin yaşlandıkça cinsel yeteneklerini kaybettikleri inancı yanlış bir düşüncedir. Asıl doğru olan, birçok şeyde olduğu gibi cinsellikte de yaşın pek önemi olmadığıdır. AnDROPoz döneminde erkek cinsel hayatındaki değişikliği fark ederken karşılaşacağı sertleşmenin daha uzun bir sürede olacağıdır.

Erkek bu durumda önce paniğe kapılacak sonra da sinirlenecektir. Bu durum onda gerginlik yaratabilir. Sertleşme için kendisine daha fazla zaman ayırmalı, elle uyarı yapmasının normal olduğunu bilmelidir. Kadın da eşinin daha yavaş olacak bu ritmine uymayı öğrenmelidir. Bu durumda orgazma ulaşmada uzun sürede olacaktır.

Bu durum kadının orgazm olmasında etkili olacağından cazip ve istenilen bir durum olarak düşünülmelidir. Bu sürenin uzun olması iktidarsızlığa bağlanmamalıdır. Bu konuda geliştirilecek korku sonucu boşalım gecikmekle kalmaz sertleşmeyi de güçleşir. Yani olumlu olabilecek olan avantajlar olumsuz hale dönüşebilir. İlişkinin uzaması kadın için hoş bir şeydir. Kadınlar orgazma daha rahat ulaştıklarından uzun süreli sevişme onların tam bir tatmine ulaşma şanslarını arttırır.

Gençlikteki acelecilik ve hızlılık kadınlarda sık sık tatminsizliğe yol açabildiğinden dolayı AnDROPozun getirdiği bu durum kadının avantajına dönüşmelidir. Bu dönemdeki yavaşlama cinsel ilişkiden alınan zevkin azalması anlamına gelmez. Bu yaşta tecrübenin avantajlarının yaşanması unutulmamalıdır. Hekimler sağlıklı ve olumlu bir ruhsal yapıya sahip erkeğin en az 80 yaşına hatta daha fazlasına kadar cinsel hayatının başarıyla devam edeceği fikrinde birleşmektedirler.

Böyle durumlarda profesyonel bir yardımın alınması doğru bir yaklaşımdır. Profesyonel yardımda; uzman kişiye anlatılan sorunlar, problemler, zorluklar, olaylar sadece uzman kişi tarafından bilinmektedir. Ve uzman kişi psikolojik tedavi konusunda uzun bir eğitim aldığı için etkili ve sürekli çözüm yolları önerebilecektir. Eğer böyle bir olayla karşı karşıya iseniz Danışman Psikolojik Hizmetler Merkezimizde uzman ekibimiz ile birlikte benden destek alabilirsiniz.

Alanur Özalp
Uzman Psikolog
E-mail: alanurozalp@hotmail.com

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500

1xbet girişfilm izle

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bana ne Amerika'dan
Bana ne Amerika'dan
Kadınların ulaşım da istihdam sayısı artıyor
Kadınların ulaşım da istihdam sayısı artıyor