Seçimin Ardından…
Göksel Ovacık
Advert

Seçimin Ardından…

Bu içerik 217 kez okundu.

12 Haziran 2011 genel seçimin bitmesiyle yine kendi gündemimize döndük. Ama seçimin ardından, genel seçimleri değerlendirmek gerekiyor… Her kesim kaybedenin niye kayıp ettiğini, kazananın nasıl kazandığını, oy oranını beğenmeyen nasıl daha fazla oy alırımın hesabını yapmaya başlandı. Herkes kendi penceresinden bakarak bir değerlendirme yapmaya çalışıyor. Seçim sonuçlarının özel halk otobüsü camiasına ve tüm milletimize hayırlı olmasını diliyorum. Seçimleri kazananı tebrik eder, başarılar dileriz…

Diğer taraftan bu seçim dönemini, özel halk otobüsü işletmecileri olarak nasıl değerlendirdik? Bizlerin işvereni, yani patronu belediye başkanları olmalarına rağmen merkezi yönetimlerde bizlerin işvereni merkezi yönetimlerden sorunlarımızın çözümüne yönelik talep ve isteklerimiz var. Hem de yerel yönetimlerden sorunlarımızın çözümünde istek ve taleplerimiz olacaktır.

Merkezi yöneticilerimize ulaşmak, derdimizi anlatmak her zaman mümkün olmuyor!.. Olsa bile çözüme yönelik hızlı bir gelişme gerçekleşmiyor. Seçim dönemi bizim siyasetçilere gitmemize gerek kalmadan, tüm siyasi parti temsilcileri bizlere gelip seçim programlarını anlatıyor. Özel halk otobüsü işletmecileri, oda ve şirketlerini ziyaret ederek destek isteniyor. Tabii ki bizlerde vekil adaylarımıza sorunlarımızı anlatarak, çözüm için destek istiyoruz.

TBMM’nin %15’ine yakın milletvekili çıkaran bir metropolde toplu taşımacılık yapmaktayız!.. Elbette sorunlarımız olacak ve bunların çözümünde dikkate alınmamız gerekiyor!.. Yapılan görüşmelerde milletvekili adaylarımızdan yardım ve destek sözleri aldık. Yasal tanımla ilgili 5216 sayılı büyükşehirler yasasındaki değişiklikle ile ilgili özel halk otobüslerinin büyükşehirlerde UKOME ve diğer komisyonlara bir temsil edilmesi ile ilgili sözler verildi.

Verilen sözlerin yerine getirilmesi için diyaloglarımızı kesmeden takipçisi olmalıyız. Bu seçim dönemini iyi değerlendirdik mi? Bence daha iyi olabilirdi!.. Yine eksiklerimiz vardı!.. Şirketler arasında yine bir kopukluk, bir uzlaşı eksikliği vardı!.. Bir güvensizlik vardı!.. Bunların nedenini sorgulamak gerekiyor!.. Aslında herkes nedenini açıkça biliyor ama neden ortadan kaldıramıyoruz onu bilmiyorum!.

Göksel Ovacık
Özulaş A.Ş. Yönetim Kurulu üyesi
E-mail: gokselovacik@hotmail.com

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
KOBİ'ler için e-ticarette Çin formülü
KOBİ'ler için e-ticarette Çin formülü
İlköğretim öğrencileri şoför amca için yarıştı
İlköğretim öğrencileri şoför amca için yarıştı