Advert Advert
Sigortacılara!
Ahmet Türkoğlu
Advert

Sigortacılara!

Bu içerik 473 kez okundu.

Sigortacılar! “Kar” yerine “kâr” edin… Hem de çözümcü olun!
{“Kar” erir, buhar olur=zarar olur, “kâr” zenginleştirir} olduğuna göre, hangisini istersiniz?
Bugüne kadarki “40 katır veya 40 satır” tercihinizi değiştirmeyi, yani “mücazat yerine mükâfat”tercih etmek hem sizin, hem de tüm vatandaşlarımızın hakkı değil mi?

İşte bu yazımızla sizleri, “kârlarınızı bölüşmeden”, vatandaşlarımıza da ek ama çok büyük yararlara=çözüm ortaklığına davet ediyoruz. Sizler kâr toplarken, bizler de yanı sıra çözüm toplayacağız. Bu çözümler, sizleri de kapsamış olacak. Çünkü trafikzede sigortacılarımız da hiç az değildir, benim arşivlerime göre.

Önce mevcut “kara” =buhara dönüşmüş bilânço röntgenlerinizden de bahsedelim ki doğrulara birlikte varalım:
Mevcut/önceki değerli kişilerinizin verdikleri ve medyaya yansımış haberlere, rakamlara göre hiç iyi durumda değil, tersine zordasınız.

(2009 da malî karlılığınız 391,5 milyon TL iken, 2010 da 90,5 milyon TL ye düştü, ‘Hayat’ dışında toplam 4,7 milyon TL zararınız var. Tarafların anlaşmalı kaza tutanaklarındaki sahteciliklerden de çok zarar etmektesiniz…) Yerimi daha fazla harcayamayacağım…

Zararlarınızı sürekli özkaynaklardan karşılamaya kalkarsanız, düşülecek durum şudur: “Keloğlan odun satar, kesesinden de 5-10 para katar!” Bu ticaret midir? Ülkemizin, ekonomimizin, sektörünüze ihtiyacı vardır. Yaşamanızı ve kâr etmenizi bekliyoruz, destekliyoruz.

Nasıl kâr edeceksiniz?
Bunun için ben daha önceleri defalarca yazmıştım. İlgilenilmedi. Belki bu somut örnek, sizleri daha iyi eminleştirecektir. Örnek için de habere göz atalım. Tarih ve kaynak da var.

Haber:
Güvence Hesabı ile İstanbul Büyükşehir Belediyesi Davutpaşa’daki patlama yüzünden davalık oldu
12 Aralık 2011 Hürriyet
Davutpaşa’ da meydana gelen patlamada 1,5 milyon TL sigorta tazminatı ödeyen Güvence Hesabı, İstanbul Büyükşehir Belediyesi ile Zeytinburnu Belediyesi’ne dava açtı. Güvence Hesabı Müdürü Kadir Küçük, “Dava lehimize sonuçlanırsa ödediğimiz tazminatı belediyeden almaya çalışacağız” dedi.

… Güvence Hesabı Genel Müdürü Kadir Küçük’ den:
“Davutpaşa’daki olayda sorumlu kişi işyeri sahibiydi, ancak o da patlamada hayatını kaybetti. Biz de ödediğimiz tazminatı mirasçılarından almak için rücu davası açtık. Fakat mirasçıları 1,5 milyon TL’yi ödeyemediğinden reddi miras yoluna gittiler. Biz de, işyeri ruhsatsız çalıştığından ve bu konuda gerekli denetimler yapılmadığından sorumlu kamu kuruluşlarına yani, İstanbul Büyükşehir Belediyesi ile Zeytinburnu Belediyesi’ne dava açıp, ödediğimiz tüm tazminatları talep ettik.” (…)
Olay bu! Bu olayın trafik meselesine uyarlanması ile ilgili yorumum ise haftaya!

Ahmet Türkoğlu
E-mail: ahmetturkoglu34@gmail.com

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500

1xbet girişfilm izle

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bana ne Amerika'dan
Bana ne Amerika'dan
Kadınların ulaşım da istihdam sayısı artıyor
Kadınların ulaşım da istihdam sayısı artıyor