Advert
Vicdani ret insan hakkıdır!
Ahmet Türkoğlu
Advert

Vicdani ret insan hakkıdır!

Bu içerik 428 kez okundu.

Advert

Askerlik gibi bir "vatan görevinin reddine" karşıyım! "RED" düşüncenizi reddediyorum. Bu düşünceyi saygıdeğer de bulmuyorum. Askerliği "red" edebilmek için; "babam olmasaydı, bana dedemden çok miras kalacaktı!..." demek "aptamasına" sahip olmak, hattâ mahkûm derecede; akıl yoksunu, ya da "bu ülkeye hainlik" kastına sahip olmak gerekir.

Bugün, hangi olumlu/olumsuz fikri savunan kişi olursa olsun, hepsi de varlığını "askerlik" e borçludur. Onu böyle düzenli hale getirerek, en az 7 düveli (=devletleri) kovarak, "yok olmamızı" engellemiş, dolayısıyla dedelerimizi, sonra da onlardan gelen babalarımızı böyle bir hür ülkede yaşama imkânına kavuşturmuş Atatürk'e borçludur.

Böyle bir ısrarı sürdürenler; kendilerine de boyunduruk, ya da süngü/kurşun vurmak için fırsat kollayanların işini çabuklaştırmış olacaklardır! "bilgi olmadan fikir olmaz!" gerçeğini unutmayalım! Bilgili olmak için de, bir parçacık bile tarih gözlüğüne sahip olmak gerekir. Bunun için de başlangıç şu kitap olabilir:

"BU VATAN BÖYLE KURTULDU"-Erol MÜTERCİMLER.
Nefes bile almadan, bir film izlermiş gibi okunacak çok sayfaları var. Hele hele Karadeniz'de; 1. çoğunluğu Yunan ve 2. çoğunluğu İngiliz ve Fransız, 3. çoğunluğu da Amerikan; koca savaş gemileri arasından-küçücük (10-20 m boyunda)- teknelerle nasıl "canı dişe takarak" silah taşımak lojistiği verildiğini ve ancak bu sayede Yunan'ı ülkeden söküp-atabildiğimizi imrenerek, övünerek, kendilerini rahmetle anarak ve bu aptalca/haince "RED" düşüncelerinden utanarak/tiksinerek okuyacaksınız.

Yunan; 15 Mayıs 1919 da 7 devletin gemileri desteğinde İzmir'den işgale çıkartılmıştı.{İspanyol ve Japon gemileri de vardı.} 3 yıl+4 ayda, ancak çıkarılabilmişlerdi. "Anadolu'da Rum/Yunan Vahşeti" hakkındaki eserlere, makalelere bakarak; YUNAN, BİZE ÇİÇEK Mİ GETİRMİŞTİ, YOKSA YOK ETMEYE Mİ GELMİŞTİ? Meraklarınızı da giderebilirsiniz...

Ve kanaatinizi belirlersiniz:
Askerlik ve onun başındaki en becerikli, azimli Başkumandanlık (ATATÜRK) yönetimi olmasaydı, acaba günümüz neslinden kaçının soyu kurutulmuş olacaktı? Kaçımızın memleketi, Türk Memleketi olarak kalabilecekti?

Son söz:
"Önce, saygı duyulabilecek kadar bilgili ol, sonra saygı duyulacak fikre sahip ol!"
"Saygılarımla" diyemeyeceğim!

Ahmet Türkoğlu
E-mail:
ahmetturkoglu55@gmail.com

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Karsal hizmete başladı
Karsal hizmete başladı
Thermo King yeni ürününü pazara sundu
Thermo King yeni ürününü pazara sundu