Hödüklerden kurtuluş yok mu?
Ahmet Türkoğlu
Advert

Hödüklerden kurtuluş yok mu?

Bu içerik 544 kez okundu.

Yollarda kar-buz tıkanmalarının perde arkası?

Geçenlerde bir haber beni çok düşündürmüştü: {“Karayolları” nda Yönetim Değişikliği!} Allah var ya biraz sevinmiştim, biraz da endişelenmiştim: ‘Acaba iyi mi olacak, yoksa kötü mü? Beğenmediğimiz KGM Cahit’in yerine daha iyisi mi, daha kötüsü mü gelecek?’     Teşkilatı tanıyan “adam görünümlülerle”  bir yere varamıyoruz ki, dışından olanlar işi –sözde kavrayana kadar- neler çekeceğiz?

Yollarda neden kalıyor muşuz?

Sonradan öğrendik ki –ulusal basın, değişik yayınlar-; Ulaştırma’ nın eski ve yeni Bakanları arasında sürtüşmeler varmış… Sadece bu kadar da değil. İçişleri ve Ulaştırma Bakanları arasında da sorunlar varmış.

KGM Cahit; bu durumdan rahatsız olmuşmuş,

KGM Cahit; bu durumdan rahatsız olmuşmuş, yıllık izne çıkmışmış, suların durulması derken, başına gelecekleri beklerken, b-büyük yerden- emir gelmişmiş; “Sen dön, işbaşı et! Kimse sana dokunamaz. Seçimlerde de adaysın!…”

Eh, yakışır ve de yapışır billahi! 11-12 yıldır,  vekâleten+asaleten genel müdürlük koltuğunda olduğunu ve başımıza taş yağmuru gibi gelen trafik felaketlerindeki rollerini kim inkâr edebilir?

“Saldım çayıra, mevlâsı kayıra!” haline getirdiği –yol sunumlarını-, -kar sözde temizliklerini-,  sözde temizliklerini-, -yapılmaz eylediği=felç eylediği yol sunum hizmetlerini- taşeronlara bırakarak, ne kadar  acı sonuçlu facialara yol açtığını, kim inkâr edebilir?

Ben bile edemem!

Kar-Buz için, Ne diyor Yol İş Sendikası Başkanı?

Yetersiz taşeronlara iş verdiler. Onlar da sadece parayı, kârı düşünüyor; hizmeti değil!

(…)

Biz ne diyoruz?

Aynı şey: Yargı mı, kargı mı?

Önceki yazımızda da bu yüzden bir doğu ilimizdeki kaybedilen 3 kişinin katili olan bu duruma değinmiştik ve burada sistemin=KGM tutumlarının yargılanması gerekir raporumuza rağmen,masum ve fedakar otobüs sürücüsünün, taşeron ve operatörü lehine haksız yere mahkum edildiğini ve bunun bir hukuk ayıbı olduğunu belirtmiştik.

Dolayısıyla bu yargıdan çıkan tüm kararların; şüphelerden ötürü, yeniden oluşması için, yeniden yargılamaya ihtiyaç var!  Galip Öztürk davası da neden bu kategoride olmasın?!

İmkânsız değil!

Hödüklük, yol kullanımıyla, trafik ve yol güvenliği sunumuyla, denetimiyle değil  değil yargıyla da artarak karşımızda tehditcilerimizdendir. İşimiz zor ama, imkânsız değil!  Hukuku guguk edenlerle de savaşacağız!

Hiç kimse sırmalı babadan, gümüşlü anadan üremedi!

***

İşte bir hödüklük haberi daha!

Yolları iyi sunsaydınız, bunlar olur muydu hiç?!

[[ 22 araç birbirine girdi   07 Ocak 2015   haber7  Kocaeli’nin Gölcük ilçesinde buzlanan köprüde kontrolden çıkan tam 22 araç birbirine girdi. Kazada, 10 kişi yaralandı.]]

***

Ahmet Türkoğlu

E-mail: ahmetturkoglu55@gmail.com

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
KOBİ'ler için e-ticarette Çin formülü
KOBİ'ler için e-ticarette Çin formülü
İlköğretim öğrencileri şoför amca için yarıştı
İlköğretim öğrencileri şoför amca için yarıştı