K.G.M. Cahit Turhan’a İşaretli Eğitimler 2
Ahmet Türkoğlu
Advert

K.G.M. Cahit Turhan’a İşaretli Eğitimler 2

Bu içerik 533 kez okundu.

Son yaşanmış çok ölümlü otobüs facialarındaki rolünü de düşün; çünki bunu tartışacağız, hazırlan! Nerede kalmıştık? Önceki sayıda yer kalmadığından, şimdi devam ediyoruz. Aslında, büyük facialara gebe, çok sayıdaki “Hâmile Göbekleri” derslerinden bahsedecektik.

Ancak geçen hafta teknik bir e-posta aksaklığıyla, işaretlerimizi e-postaya tam ekleyememişiz. Onu öncelikle düzeltelim, bu eğitimimizi tamamlayalım, sonra diğerlerine geçeriz. Nasıl olsa, “Karayolları”mızın(=KGM Cahit Turhan’ın), karayolu kusurları bitmeyecek kadar çok ve ben –imanla- anlatmayı, gözlere sokmayı sürdüreceğim.

Şimdi gelelim levhalı eğitimlere:
KGM nin özellikle şehirlerarası yollardaki levha yanlışlıkları, eksiklikleri; ”evlere şenlik” in tam tersi; “evlere keder” olarak dönüyor.
1- Viraj, Keskin Viraj, Rüzgâr Levhaları, Gizli Buzlanma işaret levhaları:
a- Bunlara hangi hızla gireceksiniz? Altında hız sınırı da olmalı. Ve üstünde şemsiye/kar-buz işareti yoksa, kuru zemin için geçerlidir.
b- Yağış için tekrarı yok. Yağış türü ek işaretli, daha düşürülmüş hız sınırı gereklidir. Örnek: Kuru zemin için 70 km/sa. ise, yağış/kar-buzda, rüzgar olduğunda, bu hız 5o km gibi olmak zorundadır.

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
KOBİ'ler için e-ticarette Çin formülü
KOBİ'ler için e-ticarette Çin formülü
İlköğretim öğrencileri şoför amca için yarıştı
İlköğretim öğrencileri şoför amca için yarıştı