Azcık da gülün!..
İrfan Kalkan
Advert

Azcık da gülün!..

Bu içerik 798 kez okundu.

Genç adam sevgilisiyle birlikte koşa koşa eve gelmiş. “Anneeee Babaaaa, işte karşınızda dünyanın en güzel kızı ve biz evleniyoruz!...” Annesiyle babası çok heyecanlanmışlar… Hep birlikte yemek yenmiş derken babası genç adamı bir kenara çekmiş ve demiş ki:

“Bak oğlum, annenle ben 30 yıldır evliyiz!.. O harika bir eş ve harika bir annedir… Ama yatakta hiç bir zaman beni yeterince mutlu etmedi. Benim de başka kadınlarla birlikte olmaktan başka çarem yoktu. O yüzden ne yazık ki gerçeği bilmelisin. Bu kızı tanıyorum, annesini de... Oğlum bu kız senin kardeşin…!

Adam çok şaşırmış, çok da üzülmüş ama tabi yapacak bir şey yok ve kızla ayrılmışlar. Bir kaç ay sonra genç adam yine kızlarla görüşmeye başlamış. Derken bir sene sonra yine yanında güzel bir kızla eve gelmiş: “Anneeee, Babaaaaaa, işte sonunda hayatımın kadınını buldum ve evlenme teklifimi kabul etti!...”

Yine hep birlikte kahveler içilmiş, konuşmalar, tanışmalar derken babası yine genç adamı kenara çekmiş...
“Oğlum bunu söylemekten nefret ediyorum ama ben bu kızı da tanıdım. Onun annesiyle yıllar önce beraber olmuştum ve o da senin kardeşin...”

Genç adam artık iyice yıkılmış ve olanları annesine anlatmaya karar vermiş: “Anne, iki kez sevgililerimi sizinle tanıştırmaya eve getirdim ve babam ikisinin de anneleriyle zamanında işi pişirmiş. İki kızın da benim kardeşim olduğunu söyledi. Bilmen gerektiğini düşündüm...”

Annesi gülmüş: “Oğlum sen onun sözlerini kafana takma, o senin gerçek baban değil…”
Anlayana!..
Vesselam.

İrfan Kalkan
E-Mail : istozkaymak@gmail.com

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
KOBİ'ler için e-ticarette Çin formülü
KOBİ'ler için e-ticarette Çin formülü
İlköğretim öğrencileri şoför amca için yarıştı
İlköğretim öğrencileri şoför amca için yarıştı