Advert Advert
Her devrin adamı!
İrfan Kalkan
Advert

Her devrin adamı!

Bu içerik 3186 kez okundu.

Hiçbir iş yapmayıp nasıl 40-50 bin liralar kazanılır anlatmaya çalışalım. Çalışalım diyorum çünkü hiç ense yapıp para kazanmadım. Öncelikle şunu belirtmeliyim gözlemlediğim kadarıyla bu iş bir ekip işi. İlk olarak, kendin gibi olan yandaşlar bulmakla başlanıyor işe. Yani herkes cukkayı bilecek ve bu konuda ağzı sıkı olacak.

Başka her dedikoduyu rahatlıkla yapabilir. Sonra bir federasyon ve altına dernekler kuracaksın. Millete diyeceksin ki, ‘sizin için yaptım ne yaptıysam.’ Ancak kurduğun bu sivil toplum kuruluşları tabeladan ileri gitmeyecek. En asgarî ne kadar adamla kuruluyor; o kadarla kurarak, işine bakacaksın. Hepsi bu kadar!.. Öyle şey mi olur demeyin, ‘Her Devrin Adamı’ yapıyor hem de nasıl! Var ya, bu konuda ‘Her Devrin adamı’ doktorasını verir, o derece usta! Şeytanın aklına gelmeyecek yöntemlerle yolunu bulur.

KÂRLI FEDERASYON

Federasyon öyle bir çalışıyor ki, zannedersin ‘makarna fabrikası’ ya da ‘ayakkabı imalathanesi’. Federasyon’da ‘Top Sakal’ bir kişi çalışır, o bir kişi bütün işi yönetir. Aklı kurnazlığa çok iyi çalışır. ‘Top Sakal’, 3 bin 500 TL + SSK + Yol + Yemek alır doymaz, 5 bin TL’de federasyonun akaryakıt satışından göz hakkı (göz yumma hakkı da diyebiliriz) alır. Ama yine de doymaz oğlu doymazdır.

Kendisi bahşiş vermeyi çok sever. Sonra bir ‘Gür Bıyık’ şahıs vardır, dernek sahibi. Federasyonda takılır! Kendi şirketi üzerinden bir başka akaryakıt firmasıyla anlaşarak, servis taşımacısına da akaryakıt satmaktadır. Ayrıca ‘Gür Bıyık’ otobüsçüye satılan akaryakıttan da tıkır tıkır parasını almaktadır... ‘Top Sakal’ın bu servis işinden de bir miktarcık (5 – 6 bin TL) aldığını düşünüyorum. ‘Gür Bıyık’ ise bu servis işinden büyük kâr sağlar.

Bu işin ağababası ise ‘Her Devrin Adamı’dır. Şöyle kaba bir hesap yaparsak, ‘Top Sakal’ 7- 13 bin TL arası, ‘Gür Bıyık’ 30 bin TL ve üzeri kazanıyorsa, bunların ağababası ‘Her Devrin Adamı’ ne kadar kazanır? Varın orasını siz hesap edin...

Otobüsçü desem değilsiniz, turizm taşımacısı desem değilsiniz, servisçi hiç değilsiniz. Bu nasıl bir satış? Hayatınızda daha bir jant kapağınız olmadı, ama otobüsçüyüm diye ortalıkta dolanıyorsunuz! Sektörü kandırıyor, dolandırıyorsunuz. Federasyon şirket gibi!.. ‘Her Devrin Adamı’, ‘Gür Bıyık’ ve ‘Top Sakal’ hariç, tüm sektörün yeni yılını kutlarım...
Vesselam

İrfan Kalkan
E-Mail : istozkaymak@gmail.com

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500

1xbet girişfilm izle

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bana ne Amerika'dan
Bana ne Amerika'dan
Kadınların ulaşım da istihdam sayısı artıyor
Kadınların ulaşım da istihdam sayısı artıyor