Advert

Busworld’ün açılışında Kur’an da okutun
İrfan Kalkan
Advert

Busworld’ün açılışında Kur’an da okutun

Bu içerik 3072 kez okundu.

Türkiye’de altı yıldır Türkiye Otobüsçüler Federasyonu (TOFED) tarafından desteklenen Busworld Fuarı’nı bu yıl Tüm Otobüsçüler Federasyonu (TOF) destekliyor. Dahası TOF’un desteği(!) yetmiyormuş gibi, bir de fuar İzmir’de düzenlenecekmiş...

Şimdi gelelim konumuza; TOF’un altında hangi dernekler var ki, - yani otobüsçülükle alâkalı dernek anlamında söylüyorum - sektörel bir fuarı desteklesin. Bu federasyonun başındaki insanın hayatında hiç bir otobüsü olmuş mu? Hiç otobüsçülük yapmış mı? Hadi başkan profesyonel diyelim - olmaz ya! - yanındaki topluluğun içinde bana bir tane otobüsçü gösterebilecek bir babayiğit çıkar mı?

Başlığın konusuna gelince... Bu federasyonun demirbaşlarının birinde ilginç bir özellik var; Kur’an okuyan hocaya 2 kez bahşiş verme hastalığı... Yanlış okumadınız, 2 kez bahşiş verir. Nereden biliyorum? Federasyonun verdiği iftar yemeğinde, iftar açılışında Kur’an okuyan hocaya 2 kez bahşiş vermiştir. Kanıtlıdır!.. Daha doğrusu ucunda para olan bir şeyi 2 - 3 hatta 5 kere yazabilir... Yani Kur’an okuyan hocaya, diyelim 200 TL bahşiş verdiyse, 200 TL cepte demektir... Neyseki Busworld bu işbirliği için TOF’a iyi bir para bayılmış olsa gerek... Zaten bunlara sakal at yeter, herşeyi yaparlar... Çünkü bu federasyonda önemli insanlara maaş ödeniyor. Ama siz yine de bir Kur’an okutun. Ne olur, ne olmaz?
Vesselam.

İrfan Kalkan
E-Mail : istozkaymak@gmail.com

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Fillo Lojistik’e Yeni Genel Müdür
Fillo Lojistik’e Yeni Genel Müdür
Düzce Nakliyat 5 adet treyler aldı
Düzce Nakliyat 5 adet treyler aldı
istanbul escort