Oğlum Süleyman tecrübesiyle bizleri mutlaka geçecek
İrfan Kalkan
Advert

Oğlum Süleyman tecrübesiyle bizleri mutlaka geçecek

Bu içerik 5079 kez okundu.

Evlât bu, tırnağına taş değse canın yanar. Çok şükür, Allah bana iki güzel evlât nasip etti. Oğulum da kızım da baş tacım benim... Oğlum Sultan Süleyman Kalkan, iyi bir üniversite tahsili almasına rağmen baba mesleğini bırakmadı. Bilgisayar Mühendisliği ve Lojistik bölümü olmak üzere iki üniversite bitirdi.

Otobüsçülük mesleği ise, Süleyman’ın kanında var... Daha doğrusu hizmet aşkı diyelim biz buna. Çünkü bu otobüsçülük parayla pulla yapılacak meslek değil aslına bakarsanız... Oğlum Süleyman, şimdi yanımızda aldığı tecrübeyle Büyük İstanbul Otogarı’ndaki 59 no’lu yazıhanede, sektörün en eskilerinden Hamurcu ailesinin RH Turizm adındaki firmasının İstanbul işletmeciliğini yapıyor.

Süleyman’ın bu işi lâyıkıyla yapacağından hiç şüphem yok. Şimdi bazıları diyebilir ki, oğlunu övüyor. Tabi ki insan evladıyla gurur duyar ama ben babası olarak Süleyman’ın bu işte nasıl piştiğini, tepeden inme olmadığını bildiğim için rahatlıkla konuşabiliyorum. Bu iş aslında öyle göründüğü gibi kolay da değildir. Orkestra yönetmek kadar zor, onun kadar eğitim isteyen bir iş.

Yeni nesil çalışma konusunda daha heyecanlı tabii. Onların bu heyecanın hevesinin önünde durmamak gerek. Tabi kınamıyorum ama, Süleyman’ın yaşında aylak aylak dolaşan bir dolu adam gösteririm size. Çocukluğundan beri yılmadan çalışır oğlum. Bu işte tecrübelidir. Bunu okullarda öğretmezler. Kimse de okul okuyarak tecrübe sahibi olmamıştır dünyada. Bunun için sebat, sabır gerekir. Süleyman bunların hepsini gösterdi çok şükür. Genç ama ayaklarının üzerinde durabilecek kadar güçlü bir insan oldu...

Süleyman, gazetemize verdiği röportajda RH Turizm ve işletmeciliği hakkında şunları söylüyor: "Rahmi Hamurcu önderliğinde 20 aktif öz mal araç ile yola çıktık. Yıl sonuna kadar 25 adet daha öz mal araç filoya dahil olacak. Tüm otobüslerimiz 2017 model 2+1 VIP. Yeni bir firmayız ama Hamurcu Ailesi yılların otobüsçüsüdür. Yine aynı şekilde ben de Atadan otobüsçüyüm ve yıllarımı verdiğim sektörde tecrübe edinerek büyüdüm. Her iki ailede de yılların tecrübesi var ve biz bu tecrübemiz ile hizmet çıtasını bir adım daha yukarıya taşıyıp, mutlak müşteri memnuniyetini sağlamayı hedefliyoruz.”

Maşallah sana canım oğlum. Allah utanılacak işlerden korusun seni. İnşallah aldığın eğitim ve terbiyeyle bu güzel ülkemde güzel yerlerde göreceğim seni. Tabii ki sen, atanı da geçeceksin. Yaptığın işte ustalarından daha iyi olmalısın. Mutlaka ama mutlaka bizleri geçmelisin. Kendi sistemini oluşturmalısın. Bulunduğun sektör hizmet sektörü, haliyle meşakkatli... Bu işin zorluklarını biliyorsun. Tüm zorluklar karşısında dayanacak tecrübeye de sahipsin. Allah yardımcın olsun...
Vesselam

İrfan Kalkan
E-Mail : istozkaymak@gmail.com

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
KOBİ'ler için e-ticarette Çin formülü
KOBİ'ler için e-ticarette Çin formülü
İlköğretim öğrencileri şoför amca için yarıştı
İlköğretim öğrencileri şoför amca için yarıştı