Önce Vatan
İrfan Kalkan
Advert

Önce Vatan

Bu içerik 768 kez okundu.

Öncelikle gösterdikleri hassasiyet nedeniyle, tüm Türk halkına teşekkür etmek isterim.15 Temmuz 2016 günü yaşanan talihsiz ve kara gün tarihtekiyerini kara bir leke olarak aldı maalesef.

Sayın Başkanımız Binali Yıldırım'ın televizyon ekranlarından “Kalkışma” açıklaması, tüm yurtta büyük bir endişeye neden oldu. “Yine mi?” dedi insanlar birden bire. Darbelerden çok çekmiş bir millet olarak, hele bu teknoloji çağında böyle bir girişimin başarılı olması zaten beklenemezdi.

Halkın sağduyulu davranması ve devamında “darbeci” gûruhun karşısında kendini, canını siper ederek duran vatandaşın çabası büyük bir faciadan kurtardı ülkemizi. Türkiye’nin nüfusunun yarısı darbenin ne demek olduğunu bilmez. Hayatımızdan neleri götürdüğünü bilmez. Eğer bu “kalkışma” gerçek bir “darbeye” dönüşmüş olsaydı, bugün bu yazıyı okumuyor olacaktınız.

Sonrasında, kıtlık, sefalet dış ülkelerin ambargoları, sağlık, eğitim kısacası herşeye bir anda bıçak vurulmuş olacaktı. Avrupa Birliği çatısı altında yol almaya çalışan bir ülke olarak böyle bir “darbe” zaten kabul edilemez olur, ülke her türlü ekonomik ve siyasi ambargoyla karşı karşıya kalırdı. Dünya üzerindeki itibarımız, Ortadoğu’nun ve Afrika’nın yapay devletlerinden de aşağı olurdu.

Çünkü Türkiye Cumhuriyeti, büyük ve kanlı muharebelerin ardından verilmiş büyük bir kurtuluş savaşıyla vatan yapılmıştır. Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın kararlı ve dik duruşu sayesinde önlenen bu “Kalkışma”da hayatını kaybeden insanların ailelerine sabır diliyorum. Öte yandan kandırılıp sokaklara dökülen o gencecik “mehmet”lerimize de çok üzüldüğümü belirtmeliyim. Bu kara günden aklımdan hiç çıkmayacak olan, vatandaşın canını hiçe sayarak darbeye karşı durması olacaktır elbetteki.

Ancak, “eğitime gidiyoruz” bahenesiyle kandırılan askerlerimizi linç etmeye çalışan o bir kaç soytarı, Türk medyasının daha cezası yasalar önünde kesilmemiş vatan evlatlarını “hain” diye yaftalaması unutamayacağım diğer detaylar. Önce Vatan.
Vesselam.

İrfan Kalkan
 E-Mail : istozkaymak@gmail.com

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
KOBİ'ler için e-ticarette Çin formülü
KOBİ'ler için e-ticarette Çin formülü
İlköğretim öğrencileri şoför amca için yarıştı
İlköğretim öğrencileri şoför amca için yarıştı