Al arabanı başına çal Mercedes
İrfan Kalkan
Advert

Al arabanı başına çal Mercedes

Bu içerik 924 kez okundu.

Bu Mercedes’in ettiği zulmü hiç bir üretici uğraşsa başaramaz. Mercedes kimliğinin verdiği özgüven midir, yoksa, “otomobili üretiverdik, gerisini koyverdik” mi diyorlar? Şunu merak ediyorum, Mercedes bu zulmü yalnızca Türk halkına mı reva görüyor?

Ne yapmaya çalışıyorlar anlamıyorum. Bir kere şunun altını çizeyim, servislerini yönetmekten aciz bir firma ile karşı karşıyayız. Mercedes ayrı telden çalıyor, servisleri ayrı telden!.. Hele servislerin verdiği sıkıntı öyle böyle değil. Koskoca Mercedes firması işbilmez kişileri istihdamında çok başarılı. Bir de bu servis çalışanlarına değişik zamanlarda ödül veriyorlar. Bu ödüller kimlere veriliyor bir bakalım?

ŞANZUMAN YAĞINI DEĞİŞTİ
Şahsıma ait olan Mercedes marka otomobilimi Antalya Yetkili Mercedes Bayii’nde servise verdim. Bana bir liste verdiler, “şunlar şunlar değişecek” dediler. Anlaştık!.. Arabayı servisten alıp yola çıktığımda performansın düştüğünü hissettim. Sonra arabam yolda kaldı. Tekrardan servise götürdüm bana sıkıntının kaynağının şanzuman olduğunu söylediler.

İşgüzar servis, daha fazla para alabilmek adına, otomobilimin şanzuman yağını değiştirmiş. Yetmiyormuş gibi yanlış yağ koymuş. Burada bir kaç servisçi arkadaşımı aradım; “Benim arabamın modelinde olan araçların fabrika verilerine göre şanzuman yağının bir kere değiştiğini sonrasında değişim yapılmadığını” söylediler. Sonra arabanın servis kayıtlarını inceledim. Birkereye mahsus değişmesi gereken şanzuman yağının değiştirildiğini gördüm.

Aradım servisi ağzıma geleni söyledim, ama ne fayda. Taşa konuşsam utanırdı. Ben de otomobilimi başka bir serviste tekrardan tamir ettirdim. Sonra Mercedes’in Türkiye’deki genel müdürlüğünü aradım sorunda ilgi göstereceklerini söylediler. Sonra 444 62 44 ve 0212 867 30 00 numaralı telefonlardan işi bilmeyen çocuklar aradı. Bana, “arabanın performansında düşüklük var mı?” gibi saçma sapan sorular sormaya başladılar. Tövbe Tövbe estağfurullah. Anlayacağınız Mercedes yolunu bulmuş!.. Mercedes’in servisleri de işini biliyor. Ufak bir şanzuman problemini çözemiyorsan eğer; “Al arabanı başına çal Mercedes!..”
Vesselam.

İrfan Kalkan
E-Mail : istozkaymak@gmail.com

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
KOBİ'ler için e-ticarette Çin formülü
KOBİ'ler için e-ticarette Çin formülü
İlköğretim öğrencileri şoför amca için yarıştı
İlköğretim öğrencileri şoför amca için yarıştı