Her zaman dik durduk
İrfan Kalkan
Advert

Her zaman dik durduk

Bu içerik 897 kez okundu.

Bu sayıyla birlikte gazetemiz 127'inci sayıyı devirdi. Hayırlı olsun vatana millete. Birçok haberi layıkıyla okuyucuya ulaştırdığımızı düşünüyorum. Bizim sayemizde ulaşım sektörü yön buldu kendine. Çünkü Ulaşım Gazetesi'ni gazeteciler çıkarıyor, kabin memurları değil! Biz önümüze her konulanı yemedik. Doğru ne ise onu yazdık. Korkmadık, dik durduk... Bazıları yanlış anlayabilir, dik durmak diklenmek değildir. Yazılması gerekenleri yazdık. Haber değeri olan her şey gazetemizde yer buldu.

Bazı sektör gazeteleri öyle haberler hazırladılar ki, bir hafta önce yazdığını diğer hafta yalanladı. Hele masabaşı haberler. Sektöre yön verme adına atılan saçma sapan manşetler. Otobüsçünün el çektiği bir garajı yeniden canlandırmak için atılan manşetler... Bunların sektöre ne faydası olmuş olabilir sizce? Sonrada en iyi haberi biz yaptık deme hastalığı sardı bunları!..

Sektör her şeyin farkında. Bizim yayınlarımızın bir saygınlığı var. Bir ağırlığımız var. Örneğin, çirkine güzel demedik.  Çirkinse çirkin olduğunu bağıra bağıra söyledik. Bizim yayınlarımızda dolandırıcı, dümenci ve üçkağıtçılar yazamaz. Hele yaygaracılar hiç yazamaz. Yazsa ne yazacak ki, "İlerleyen günlerde sektörü nasıl tokatlayacağını mı?" Olmaz bizim yayınımıza yakışmaz. Herşeyden önemlisi ne biliyor musunuz? Gazetemiz Türkiye Cumhuriyeti Anayasasına saygılıdır.  Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'e ve ilkelerine bağlıdır. Bizi biz yapan budur. Dik duruşumuz bu ilkelere bağlıdır.

SEKTÖR ÖNEMLİDİR

Biz ulaşım sektörünün her alanında ses getirdik. Yolcu taşımacılığı,  yük taşımacılığı ilk bilgileri bizden aldı, en tarafsız şekilde. Tarafsızlığımız bir çok kişiyi rahatsız etti. Haberlerimiz dümencilerin düzenini bozdu. Atacakları adımları engelledi ya da yavaşlattı. Eleştirenler de oldu tebrik edenler de.  Ne mutlu bize, hep takip edilen gazete olduk. Sektöre önem vermemiz bilinirliğimizi artırdı. Başı sıkışan ilk bizi aradı. Sıkıntısını ilk bize anlattı. Doğruysa yazdık. Sektöre çok büyük menfaatimiz dokundu. Sağlam ilerledik her zaman. Hakkımızda öyle şeyler duydum ki; örneğin, "Konu Ulaşım Gazetesi'ne intikal etmiş, sorunu hemen çözelim" diyen üretici firma müdürlerini biliyorum. Kısaca elimizden keçi sakallısı, sarı bıyıklısı ve yaygaracısı da geçti. Biz bu dümencizadeleri yazmasak, özelikle otobüsçüler yediği tokatla yerinden zor kalkardı...  Bu böyle biline...
Vesselam.

İrfan Kalkan
E-Mail : istozkaymak@gmail.com

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
KOBİ'ler için e-ticarette Çin formülü
KOBİ'ler için e-ticarette Çin formülü
İlköğretim öğrencileri şoför amca için yarıştı
İlköğretim öğrencileri şoför amca için yarıştı