Advert Advert
Otobüsün üretim üssü Türkiye!
İrfan Kalkan
Advert

Otobüsün üretim üssü Türkiye!

Bu içerik 673 kez okundu.

Türkiye'de otobüs taşımacılığı hem tarihi açısından hem de verdiği hizmet kalitesi bakımından tüm dünyaya örnek olacak konumda!.. Yıllarca kamyon şasesi üzerine tahta kasa yapılarak başlayan taşımacılıkta bugün otomobil konforunu aratmayan otobüsler ile hizmet veriyoruz. Her geçen günde hizmet kalitesini arttırmak için firmalarımız çalışıyor. Konforlu ve güvenli araçlarla seyahatte elbette Yüce Türk halkının hakkıdır.

 

Ülkemiz; Gerek coğrafi konum, gerekse bir takım avantajlar nedeniyle Avrupalı otobüs üreticilerin de gözdesidir. Sektörde kullandığımız otobüslerin de Türkiye'de üretilmesi bizim açısından ayrıca bir gurur kaynadığıdır. Ülkemiz hızla gelişimini sürdürmekte ve otobüs üretiminde de adeta bir üs haline gelmektedir. Hal böyle olunca hem biz otobüsçüler kazanıyoruz hem de ülkemiz kazanıyor. Açılan her fabrika ayrıca gururlandırıyor beni!..

 

Dünya devi Man'ın da Almanya'daki üretim tesislerini kapatıp, Neoplan otobüslerini Türkiye'de üretmesi de ayrıca ülkemiz adına bir gururdur. Evet sevgili dostlar; Neoplan, artık sadece Ankara’daki Man Türkiye’nin tesislerinde üretilecek. Neoplan’ın tüm modellerinin üretimini üstlenmesi ile birlikte Man Türkiye’nin üretim, istihdam, ciro, ihracat rakamları da önemli ölçüde gelişecek. Şöyle bir düşünün; bu otobüs Türkiye'de üretiliyor!.. Fabrika'da çalışan Türk insanı!.. Yedek parça tedarikçileri bizim kendi KOBİ'lerimiz!.. Sonuç: hem biz otobüsçülerin işletme maliyetleri düşüyor hem fabrika da insanımız alnının teriyle ekmeğini kazanıyor hem de ülkemizin kasasına vergi giriyor ki bu da bizim açımızda ayrı bir öneme sahip!..

 

Man Kamyon ve Otobüs Ticaret A.Ş.’nin başarılı Satış ve Pazarlama Direktörü değerli kardeşim Eren Gündüz'den edindiğim bilgiye göre Türkiye'de üretime başladıkları Neoplan da kısa bir süre sonra yerlilik oranının önemli dereceye ulaşacağı ve bunun da biz otobüsçülere ayrıca artı olarak yazılacağı yönünde!..

 

Ülke ekonomisine katkıda bulunmak adına Özkaymak Turizm olarak da bizde Türkiye'de üretilen Neoplan otobüslerini filomuza dahil ettik.

Vesselam.

 

İrfan Kalkan

E-Mail : istozkaymak@gmail.com

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500

1xbet girişfilm izle

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bana ne Amerika'dan
Bana ne Amerika'dan
Kadınların ulaşım da istihdam sayısı artıyor
Kadınların ulaşım da istihdam sayısı artıyor