evden eve nakliyat
Çifte standart
Göksal Purtuloğlu
Advert

Çifte standart

Bu içerik 687 kez okundu.

Özel halk otobüs işletmecileri ile araç şoförlerine İETT tarafından Özel Taşımacılık Sertifikası Kartı verildi. Bu kartlar sayesinde şoförlerin çalışma saatleri sisteme okutuluyor ve araçlarda tıpkı İETT otobüslerinde olduğu gibi çift şoför çalıştırıp, çalıştırılmadığı kontrol ediliyor. Bu kartlar aynı zamanda seyahat kartı olarak da kullanılmakta ancak kontur veya para yüklenildiği zaman!!!

Şimdi öho şoförleri soruyor:
Özel halk otobüs işletmecileri olarak bizler, birden çok ücretsiz seyahat kartından birine sahip kişileri ücretsiz taşırken, neden kendimiz bu haktan yararlanamıyoruz?
Bu kartları okuttuğumuz zaman ücretsiz geçişe neden izin vermiyor da kontur veya para yükletmemiz isteniyor?
Ücretsiz seyahat kartından yararlanamayan şoför ve esnafımız ahbap-çavuş ilişkisiyle otobüslere binip seyahat ediyor!..
Lakin metrobüse ve hafif raylı sisteme binmeye sıra gelince ahbap-çavuş ilişkisi bile geçmiyor “sizin bu araçlara binme hakkınız yok!”' diyerek araçlara İSTANBUL KART sız alınmıyorlar. Ama ne hikmetse Büyükşehir destekli kurulan OTOBÜS A.Ş çalışanları, Erguvan şoförleri, araç sahipleri metro ve metrobüse rahatlıkla İSTANBUL KART sız binebiliyor. Bu çifte standart değil de nedir?

Bir önemli konu da toplu taşıma hizmeti veren özel halk otobüs işletmeleri ve OTOBÜS A.Ş, Erguvan araçlarında çalışan araçların şoförlerine farklı sertifika verilmesidir. Verilen bu sertifikalarla özel halk otobüs şoförleri Erguvan kullanamıyor. Erguvan şoförü de özel halk otobüsü kullanamıyor!.. Oysa işlev bakımından her iki kurumda aynı işi yapıyor. Bu çelişkilerin bir düzenlemeyle kaldırılması düşüncesindeyim.

Göksal Purtuloğlu
Cep: (0533) 422 22 77
E-Mail: purtuloglu_61@hotmail.com

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
CMS ihracatta rekor kırdı
CMS ihracatta rekor kırdı
EuroTürk 12 adet treyler aldı
EuroTürk 12 adet treyler aldı