evden eve nakliyat
65'likte fiyasko!..
Göksal Purtuloğlu
Advert

65'likte fiyasko!..

Bu içerik 847 kez okundu.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı nezdinde 65 yaş üstü vatandaşlarımız kentiçi toplu taşımadan ücretsiz yararlanmaya başladı. Başlayalı 2 yıl olmasına rağmen ne esnaf memnun oldu ne de kullananlar memnun oldu!.. Bu konudaki sorunlar ise her geçen gün kartopu gibi daha da büyüyor. Esnaf hakkını alamamaktan ve adaletsizlikten şikayet ediyor, kullanıcılar ise esnafın tavırlarından şikayetçi.

Oysa her iki tarafta haklı!.. Esnaf sonuçta kentiçi toplu taşıma hizmeti veriyor. Hele hele bu  taşımacılık hizmeti İstanbul gibi bir metropolde yapılıyor ise; şoförleri de o derece de gündeme ve sosyal olaylara karşı donanımlı ve hazırlıklı oluyor. Konuştuğum esnaf arkadaşlar diyor ki; "Bu bir sosyal sorumluluk ise, adil olarak yapılmalı!.. Yeniköyde oturan milyon dolarlık bir yalı sahibi ücretsiz binebiliyor. Onun evine hizmet için gelen ve günlük 50-60 TL ye çalışan 25 yaşındaki bayan kardeşimiz ise tam akbil basıyor? Adalet bunun neresinde?"

Malumunuz üzere; 65 yaşın üzerinde bir vatandaşımız on-line alış-veriş sitesinin birinde kartını satışa çıkarttı. Bu da adaletsizliğin örneklerinden bir diğeri!... İzmir'de başlayan ve tüm Türkiye taşımacısının umutla beklediği 65 yaş üstü kartlara sınırlama düşüncesi bile içinden çıkılmaz bir hal alacak. Diyeceksiniz ki neden? Ankara'dan gelen ses, sınırlandırma olsun diyor, İstanbul'dan gelen ses 65 yaş üstü yolcuların hiçbirisinin kart kullanma zorunluluğu yoktur diyor!.. Kimliğini gösteren herkes araçlara ücretsiz binebilir. Bu konuda şoförlerin vatandaşlara karşı duyarlı olması gerektiği sürekli esnafa mesaj yoluyla iletiliyor. Buna ne derler: ne lahana ne perhiz turşusu derler!.. Buyurun içerisinden siz çıkın. Şuanda 65'likler bana göre tam bir fiyasko ve bunu düzeltecekte yine şirket temsilcilerinin bir araya gelerek ortak bir noktada buluşması ve yasal çerçevede hakkın aranmasıdır. Sonuçta vatandaşa bu kart verilmişse, bunu onun kullanması en doğal hakkıdır. Esnafında bu konuda hakkını aramasından doğal bir şey yoktur.

Göksal Purtuloğlu
Cep: (0533) 422 22 77
E-Mail: purtuloglu_61@hotmail.com

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
CMS ihracatta rekor kırdı
CMS ihracatta rekor kırdı
EuroTürk 12 adet treyler aldı
EuroTürk 12 adet treyler aldı