Kazanan ÖHO esnafı olsun
Göksal Purtuloğlu
Advert

Kazanan ÖHO esnafı olsun

Bu içerik 1382 kez okundu.

İstanbul’da hizmet veren özel halk otobüs işletmelerinden Yeni İstanbul Halk Otobüsleri AŞ’de olağan genel kurul heyecanı yaşanıyor. Yapılacak olağan genel kurulda yeni dönem yönetim kurulu da seçilecek.

Yapılacak olan olağan genel kurul öncesi şirket yöneticileri ve yönetici adayları hareketli günler yaşıyor. Bir taraftan eski yönetimin koltuğunu koruma mücadelesi, diğer taraftan “ben bu görevi daha iyi yaparım” diyerek aday olan muhalefet grupları secimin yaklaşmasıyla beraber çalışmalarına hız verdi.

Seçime kısa bir süre kalmasıyla beraber kulislerde yönetime kimlerin gireceği konuşuluyor. İzlemlerime göre sayın Başkan Şirin Varışlı’nın ekibini zorlayacak adaylar var. Sayın Başkanın yönetimine ciddi isimler katması gerekiyor. Aksi taktirde işinin zor olacağı gözüküyor.

Tabiî ki bu rekabet esnafa olumlu yansımalı ki amacına ulaşmış olsun. Burada esnafa çok önemli görevler düşüyor. Her geçen gün birçok yenilikle, birçok projeyle yüz yüze kalan Özel Halk Otobüs (ÖHO) esnafı; hemşericiliği ve akrabacılığı bir kenara bırakıp, kendilerini bir adım ileri taşıyacak bu projeleri uygulamaya koyacak, diğer ÖHO şirket yöneticileriyle ve İETT ile uyumlu çalışacak en iyi yönetimi seçmeleri gerekecek.

Gönül ister ki, tek liste olsun. Ama maalesef koltuğun gizemli sırrı, insanlara lider olma hırsı veriyor. Bu hırs kedilerine bile zarar vereceğini bilmelerine rağmen, bu hakkını kullanıyorlar. Bizlerin dileği; 2009'un son günlerini yaşadığımız bu günlerde, 2010'nun ve bu seçimin ÖHO esnafına hayırlı uğurlu olmasıdır.

Dedim ya genel kurulda 2 liste var ve kazanan özel halk otobüs esnafı olsun!..

Göksal Purtuloğlu
E-mail: purtuloglu_61@hotmail.com  

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Hürjet'te ön tasarım tamam
Hürjet'te ön tasarım tamam
Erdoğan ailesi yasta
Erdoğan ailesi yasta