Koltuğun gizemli sırrı
Göksal Purtuloğlu
Advert

Koltuğun gizemli sırrı

Bu içerik 932 kez okundu.

Ulaşım sektörünün sorunlarından biride yönetmesini bilmeyen yöneticiler!.. Bazı yöneticilerimiz çoğu zaman yönetmekle, yönlendirmeyi karıştırıyor!..

Şoför esnafı genellikle ilk öğrenim mezunu oluyor. Direksiyon başındaki başarısını yöneticilik deneyiminde gösteremiyor. Eğitim eksikliği nedeniyle mutlak bir yerde takılıp kalıyor.

Ulaşım esnafının arasından bir şekilde sıyrılan birkaç kişi, yönetim koltuğuna oturuyor ve o koltuğun gizemine kapılıyor!.. O koltuktan kalkmamak için büyük mücadele örneği gösteriyor. Oysaki koltuk sevdası için harcadığı o enerjinin yarısını esnafın sorunları ile ilgilenmekle geçiştirse, esnafın birçok sorununu çözmüş olur.

Bir şoför esnafının söylediklerine katılmamak elde değil; Sorunlarımızı çözün diyoruz, çözmüyorlar. Yöneticiliği bırakın gidin diyoruz, gitmiyorlar. Adeta o koltuğa yapışıyorlar. ‘Daha ne yöneticilik yaptık ki bırakıp gidelim’ diyorlar... Bu yöneticilerin üzerine iki araç eskittim hala aynı yöneticiler yerlerinde diyor ve ekliyor işim toplu taşıma neler geldi başıma, bir koltuk sevdasına babam çıktı karşıma.....

Dörtlüğünü sıralarken temelin bir fıkrası aklıma geldi.
Temel anasına sorar; “Ana babamdan önce kaç koca gördün? Anası dur bi bakayım oğlum der ve sayar: Recep, Şaban, Ramazan, bir Ali birde Veli beş tanede evveli ben ne gördüm ki oğlum” der.... Evet temel fıkrası zannedersem her şeyi anlatıyor saygılar sunuyorum....

Göksal Purtuloğlu
E-mail:
purtuloglu_61@hotmail.com

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Hürjet'te ön tasarım tamam
Hürjet'te ön tasarım tamam
Erdoğan ailesi yasta
Erdoğan ailesi yasta