ÖHO in, yöneticiler out
Göksal Purtuloğlu
Advert

ÖHO in, yöneticiler out

Bu içerik 4733 kez okundu.

İstanbul, 30 yıldır böyle kar yağışı görmedi. Deyim yerindeyse, metropol de yaşam durma noktasına geldi. Kar yağışı, geçimini tarım ile sağlayan çiftçinin yüzünü güldürse de İstanbul'da gündelik yaşantısını farklı meslekle idame ettirenler için büyük sıkıntı yaşattı.

Kar, bir doğa olayıdır. Onu engelleme şansımız yok!.. Ama insanların karla mücadelesi ve ulaşım anlamında onlara yardımcı olmak yöneticililerin elinde olan imkandır. İlk sözüm Büyükşehir Belediyesi'ne; Meteorolojinin haftalar öncesinden uyarmasına rağmen ilk gün sınıfta kaldı. Ana arterler temizlendi ancak mahalle ve sokaklara giriş-çıkış yapılamadı. İlçe belediyeleri ile Büyükşehir Belediyesi arasındaki inatlaşmanın cezasını maalesef vatandaş çekti. Buradan özel halk otobüs esnafını yürekten kutluyorum. Kar yağışı süresince büyük bir özveri ile çalıştılar. Yaklaşık yüzde 70-80 oranla bölgesindeki taşıması gereken insanlara ulaştılar. Onlar bu hizmeti verirken, ey büyükşehir belediyesi, ey İETT yetkilileri, ey özel halk otobüsü yöneticileri siz neredeydiniz?

Otobüsler son duraklara inemiyor. İnenlerde parklanma yüzünden çıkamıyor!.. Peki esnafı yönlendirmek kimin görevi.  Esnaf, bağlı bulunduğu şirketinin yöneticisini arıyor, ulaşamıyor. İETT'ye bağlı filo komutayı arıyor, ulaşamıyor. Tabiri yerindeyse esnaf kendi kararını kendisi veriyor. Bazen yarıyoldan dönüyor, bazen de son durağa imkanları ölçüsünde gitmeye çalışıyor. Bir sözüm de ilçe belediye yetkililerine; birkaçını şahsen kendimin aramasına rağmen aldığım cevap aynen şöyle: "O bölgeyle büyükşehir ilgileniyor.... İmkanlarımız kısıtlığı olduğundan dolayı bölgelere ulaşamıyoruz..." peki onlara soruyorum. Bu kar yağışı seçim arifesinde olsaydı!.. Oralara ulaşıp, ulaşamayacakları konusunda samimi bir cevap bekliyorum. Göründüğü üzere burada esnafı tebrik etmem yerinde değil midir? Yöneticiler sınıfta kaldı, esnaf bu sınavı yüz akıyla geçti.

Göksal Purtuloğlu
Cep: (0533) 422 22 77
E-Mail: purtuloglu_61@hotmail.com

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
KOBİ'ler için e-ticarette Çin formülü
KOBİ'ler için e-ticarette Çin formülü
İlköğretim öğrencileri şoför amca için yarıştı
İlköğretim öğrencileri şoför amca için yarıştı