Konu mankeni bir oda başkanı var!
Serhat Akçakaya
Advert

Konu mankeni bir oda başkanı var!

Bu içerik 789 kez okundu.

İstanbul’da özel halk otobüs işletmecilerinin yaşadığı sıkıntıları dile getirip, alınması gereken önlemleri sıralıyorum. Şirketler üzerine düşen çalışmaları yaparken, adı yolsuzluklarla anılan esnaf odası başkanı ise konu mankenliği yapıyor!..

 

Nasrettin Hoca bir gün damdan düşer. Acılar içerisinde kıvranırken, Hocayı gören komşuları yardımına koşar. Koşar ama ne koşma!.. Biri, “Hocam neren ağrıyor..” diğeri “Hocam canın çok yanıyor mu?” bir başkası “şöyle yapalım, böyle yapalım” diye konuşur. Nasrettin Hoca bakmış ki her kafadan ayrı bir ses çıkıyor hemen müdahale etmiş!.. “Aranızda damdan düşen var mı?” diye!.. Hiç kimseden “çıt” yok!.. Hoca, “o zaman siz gidin, damdan düşen gelsin!.. Benim halimden ancak damdan düşen anlar” demiş…

 

Evet, sevgili dostlarım ve Ulaşım Gazetesi’nin çok değerli okurları; özel halk otobüs işletmecisi ve aynı zamanda da Özulaş’ın Başkan vekiliyim. Tüm işletmeciler gibi bende sıkıntıları bire bir yaşıyorum. Şirkette ise Yönetim Kurulu Başkanımız ile birlikte tüm yönetici arkadaşlarımız elini taşın altına koydu ve  esnafımız için çalışma yapıyor!..

 

Kaleme aldığım birçok makalemde başta İstanbul olmak üzere tüm Türkiye genelindeki toplu taşıma işletmecilerinin sıkıntıda olduğunu ve sektörün her geçen gün bir çıkmaza doğru gittiğini yazdım. Çözüm önerilerinde bulundum!.. Yazdıklarım kamuoyunda ses getirdi. Esnaf arkadaşlarım yazılarımla kendilerine tercüman olduğumu iletiyor ve bu konuda beni destekliyor!.. Bizler, şirket yöneticileri olarak esnafımızın bir adım ileriye gitmesi için elimizden gelen tüm çalışmaları yapıyoruz ve yapmaya da devam edeceğiz!..

 

Ya özel halk otobüs işletmecilerini temsil eden Esnaf Odası ve her defasında bize çözüm ortağımızsınız diyen İETT ne yaptı? Ona bakmak lazım!.. Hayrı Baraçlı, İETT Genel Müdürlüğü koltuğundan kalkıp, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreterliği koltuğuna oturduğunda daha radikal ve sektörü rahatlatacak kararlar alacak diye esnaf umutlanmıştı. Aradan 10 ay geçti!.. Sektör mensupları ise hala aynı yerinde sayıyor!.. Yani bugüne kadar rahatlatıcı bir karar alınmadı!.. Bu durum eğer böyle devam ederse, sektörde kendi başının çaresine bakacaktır!..

 

“Esnaf odası ne yaptı?” derseniz, hemen söyleyeyim: Kocaman bir hiç!.. Esnaf odası başkanı ise konu mankenliğinden hariç esnaf için hiç bir şey yapmamıştır!.. Ankara’daki tüm randevular ise biz şirket yöneticilerinin gayretleri ile alındı. Görüşmelerin tüm organizasyonlarını da yine şirketler yaptı!.. Eğer şirket yöneticileri olmasa, esnaf odası başkanı Ankara’nın yolunu bilmez!.. Sektörü temsil eden esnaf odası başkanının adı sadece yolsuzluklarla anılmaktadır!.. İnşallah bu esnaf için bir şey yapar da bu imajın yanına bir şey katar. Zaten esnaf odasın da erken seçim yapılması için özel halk otobüs işletmecileri imza toplamaya başladı.

 

Serhat Akçakaya

E-mail: serhatakcakaya@hotmail.com

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
KOBİ'ler için e-ticarette Çin formülü
KOBİ'ler için e-ticarette Çin formülü
İlköğretim öğrencileri şoför amca için yarıştı
İlköğretim öğrencileri şoför amca için yarıştı