Değişimin getirdiklerini görebilmek
Serhat Akçakaya
Advert

Değişimin getirdiklerini görebilmek

Bu içerik 833 kez okundu.

İETT Genel Müdürlüğü görevini yürüten Mümin Kahveci, görevini Arif Emecen’e devretti. Gerçekleştirilen devir teslim töreninde Arif Emecen, Mümin Kahveci’ye teşekkür etti. Malatya Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreterlik görevini yürütürken, İETT’de göreve başlayan Emecen’i, biraz tanıyalım isterseniz.

Fırat Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Elektrik Mühendisliği bölümünden 1986 yılında mezun oldu. 1986-1995 yılları arasında TEDAŞ ve TEAŞ’ a bağlı değişik müdürlükler bünyesinde çalıştı. 1995-2000 yılları arasında Ankara’da Ankaray Raylı Sistem İşletmesi’nde İşletme Müdürlüğü ve Başmüdürlük yaptı. Bu çalışma sürecinde Hamburg-Hochbahn-Almanya’da raylı sistem eğitimi aldı. 2000-2005 yılları arasında İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin Metro, Hafif Raylı Sistem ve Tramvay işletmelerinin işletme ve bakım işlerini yürüten İstanbul Ulaşım A.Ş. de Genel Müdür Yardımcılığı görevinde bulundu. 2005-2014 yılları arasında Kayseri Büyükşehir Belediyesinde, Ulaşım Planlama ve Raylı Sistemler Daire Başkanlığı görevini yürüttü, bu görevi süresince ulusal ve uluslararası ulaşım otoritelerinden birçok ödül alan 3 etaplı, yaklaşık 35 km uzunluğunda “KAYSERAY” Tramvay projesini tamamladı.

Yine aynı dönemde 6 yıl süre ile Tramvay işletme, bakım ve proje çalışmalarını yapan Kayseri Ulaşım A.Ş. şirketinde Genel Müdürlük görevini yürüttü. 2014 yılı Haziran ayından 2016 Mayıs ayına kadarki süreçte Malatya Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreterlik görevini sürdürdü. Malatya'da ulaşım sorununa çözümler üretilen çalışmaların başındaki Trambüs projesini hayata geçirdi. Mayıs 2016 itibariyle İETT Genel Müdürü olarak atandı.

Sayın Genel Müdür Arif Emecan'a yeni görevinde başarılar diliyorum. Kendisinin öz geçmişine baktığımız zaman başarılarla dolu. Bunun en önemli sebeplerinde biri değişime verdiği önem!.. İkincisi de ulaşım modları arasındaki farklıları ortadan kaldırmak olarak göze batıyor. Bunu yaparken de özel –kamu ayrımı yapmadan herkese eşit davranıp, herkesin haklarını gözeten bir yapıda olduğu kesindir. İstanbul'da İETT Genel Müdürlüğünde daha önce devam eden ne şiş yansın ne kebap mantığının kendisine hükmetmese çok başarı olacağına inanıyorum. Daha önce ki gibi işleri uzatıp son dakikaya bırakırsa ne kamu ne özel sektör ne de İstanbul halkı memnun kalır. Şuan yapması gerekenleri özetlemek gerekirse halkın içine inip, ana sorunları çözmesi gerekmektedir. Bunca yıllık tecrübesini etki altında kalmadan İETT ve İstanbul halkına yansıtırsa çok iyi olacağına inanıyorum. Kendisine başarılar diliyorum. İnşallah, Allah bu görevde kendilerini başarılı kılar. Biz özel halk otobüslerinin ise beklentileri çok yüksek!.. Yaklaşık yarım asırdır halkımızın hizmetindeyiz, emeklerimizin karşılığını inşallah alırız.

Serhat Akçakaya
E-mail: serhatakcakaya@hotmail.com

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
KOBİ'ler için e-ticarette Çin formülü
KOBİ'ler için e-ticarette Çin formülü
İlköğretim öğrencileri şoför amca için yarıştı
İlköğretim öğrencileri şoför amca için yarıştı