Advert Advert
Millet istikrar istedi
Serhat Akçakaya
Advert

Millet istikrar istedi

Bu içerik 659 kez okundu.

Çok kıymetli okurlarımız; 2015 Kasım ayı'nda erken seçim oldu. İlk önce bu sonuçların tüm Türkiye'ye ve özel halk otobüsü esnafımıza hayırlı olmasını  dilerim. 7 Haziran'da ortaya çıkan tabloyla hükümet kurulamayınca, erken seçim kararı alındı. İstikrarın ve güvenin bir ülke yönetimi için ne kadar önemli olduğunu bir kez daha gördük.

 

Esnaf, aradaki boşlukta büyük sıkıntılar yaşadı!..  3 ayda araç fiyatları % 10 arttı!.. Krediler 1.20'yi buldu!.. Euro-Dolar yükseldi!.. Sonuç olarak özel halk otobüsü esnafının tüm maliyetleri artmış oldu. Kısaca istikrar bozulunca, esnafında işlerinin ne halle geldiği ortaya çıktı.

 

Yeni dönemde seçilen tüm milletvekillerini tebrik ediyor, kurulacak hükümetin ülkemize hayırlı olmasını diliyorum. İstanbul'da özel halk otobüsü şirketlerinin organize ettiği 5 toplantıda esnafımız milletvekili adaylarıyla bir araya geldi. Sorunlar bir bir anlatıldı. Adaylar, seçilmeleri durumunda sorunların çözümü için çalışmalar yapacaklarının sözünü verdi. Bizlerin Türkiye Büyük Millet Meclisi'nden beklentileri büyük. Esnafın temsilcileri olarak verilen sözlerin takipçisi olacağız. Yeni anayasayla beraber, halk otobüsleri için toplu taşım yasasının da geçmesini arzuluyoruz ve bunun içinde gerekli çalışmalarımız devam ediyor.

 

Evet, erken seçimleri de geride bıraktık. Sonuçların tüm ülkemiz ve sektörümüz için hayırlara vesile olmasını diliyorum. Halkımız, istikrardan yana tavır koymuştur. İktidar partimizin de bu sonuçlardan bir ders çıkararak, esnafı daha fazla kapsayıcı bir politika belirlemesini bekliyoruz. Burada İstanbul Büyükşehir Belediyesi nezdinde sayın Hayrı Baraçlı ve İETT Genel Müdürümüz Mümin Kahveci'ye de ayrıca teşekkürlerimi sunmak istiyorum. Hizmet bedelinin 0-8'e çıkartılması, araç yenileme teşvikinin yapılması, araçları değiştiremeyenler için 0-5'e çıkarılması çok önemli kazanımlardır. Ayrıca geçen çıkan ve esnafı zorda bırakan yönergenin de yeniden düzenlenmesi yönünde söz verildi. Kendilerine tüm esnaf adına teşekkürlerimi sunuyorum. Yeni dönemde de İBB ve İETT Müdürlüğümüzle güvene dayalı ilişkilerimiz sürecek. Halk otobüs işletmeciliği Avrupa standartlarına gelecek.

 

Serhat Akçakaya

E-mail: serhatakcakaya@hotmail.com

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500

1xbet girişfilm izle

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bana ne Amerika'dan
Bana ne Amerika'dan
Kadınların ulaşım da istihdam sayısı artıyor
Kadınların ulaşım da istihdam sayısı artıyor