Advert Advert
Transist 2015 Fuarı ve toplu ulaşım kültürü
Serhat Akçakaya
Advert

Transist 2015 Fuarı ve toplu ulaşım kültürü

Bu içerik 663 kez okundu.

Toplu ulaşım kültürünü yaygınlaştırmak amacıyla düzenlenen Transist 2015 fuarına sektör temsilcileri ile İstanbul halkı yoğun ilgi gösterdi. Ortaya koyulan tablo Avrupa vizyonuna yakındı. Programlar, sempozyum ve konferanslar gerçekten çok güzel bir şekilde organize edilmişti. Bizde özel halk otobüslerini temsilen katılım sağladık. Sektörün sorunlarına değinilen bir program oldu. Gelecekte toplu ulaşımın ne olacağı ve nelerin yapılması gerektiği anlatıldı.

Birazda programdan bahsetmek istiyorum; Transit Uluslararası Ulaşım Teknolojileri Sempozyumu ve Fuarı, ülkemizdeki tüm toplu ulaşım kurumlarını ortak bir dil ve anlayış bütünlüğü içerisinde, tek çatı altında buluşturarak, toplu ulaşım kültürünü yaygınlaştırmak amacıyla düzenlenmektedir. Bu sene 8'incisi gerçekleştirilecek Transist, bugüne kadar on binlerce katılımcıyı ağırladı. Her sene farklı bir temayla gerçekleştirilen sempozyumlarda, alanında uzman yüzlerce konuşmacı yer aldı.

Transist 2015, 8'inci Uluslararası Ulaşım Teknolojileri Sempozyumu ve Fuarı “Toplu Ulaşımda 4P: Planning (Planlama), Productivity (Verimlilik), Parking (Parklanma), Paratransit (Alternatif Ara Ulaşım Modları)" teması ile; İstanbul Büyükşehir Belediyesi öncülüğünde ve İETT İşletmeleri Genel Müdürlüğü tarafından 17 – 19 Aralık 2015 tarihleri arasında İstanbul Kongre Merkezi’nde gerçekleşti.

Bu büyük organizasyona ev sahipliği yapan İETT İşletmeleri Genel Müdürlüğü; “Uluslararası Ulaşım Teknolojileri Sempozyumu ve Fuarı” ile;

- Toplu taşımacılık alanında hizmet veren tüm kurum ve kuruluşların,
- Büyükşehir ve il belediyelerinin,
- Üniversitelerin,
- Deniz, kara, demiryolu ve raylı sistem ulaşımında ürün tedarik eden ve hizmet veren firmaların,
- Sivil toplum kuruluşlarının katılımı ile  küresel farkındalık oluşturmaktadır.

Genel konular bu şekilde özetlendi. İETT tarafından bunun yanında yeni teknolojiler, yeni yazılımlar, yeni donanımlar ve yeni araçlar işletmecilerin, kullanıcıların ve tüm toplu taşımanın hizmetine sunuldu. En çokta yeni nesil full elektronik araçlar ilgi gördü. Fuara katılan firmaların üst düzey yöneticilerinin de hazır bulunması, fuarı ne kadar önemsediklerini ortaya koydu. Önümüzde yıllarda da fuarın aynı şekilde devam etmesini diliyorum.

Serhat Akçakaya
E-mail: serhatakcakaya@hotmail.com

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500

1xbet girişfilm izle

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bana ne Amerika'dan
Bana ne Amerika'dan
Kadınların ulaşım da istihdam sayısı artıyor
Kadınların ulaşım da istihdam sayısı artıyor