Advert Advert
Demokrasi, millet iradesi ve özel halk otobüsleri
Serhat Akçakaya
Advert

Demokrasi, millet iradesi ve özel halk otobüsleri

Bu içerik 667 kez okundu.

Yaşadığımız bütün acı tecrübelere rağmen, 15 Temmuz gecesi yapılan darbe girişimi, demokrasiye inanmış aziz milletimizin dik duruşu ve direnmesi ile püskürtülmüş ve teşebbüste bulunan hainlere gerekli ders verilmiştir.

Ülkemizde daha önce birçok kez yaşanan darbe veya darbeye teşebbüs hareketleri, ülkemize hiçbir fayda sağlamadığı gibi tam aksine hem ekonomik olarak geriye götürmüş hem de toplumsal huzur ve barışı bozmuştur.

Özel halk otobüsleri camiası olarak bu hain teşebbüse, Milletimizle birlikte karşı koyarak demokrasimize, Cumhuriyetimize ve irademize sahip çıktık. Millet iradesi üzerinde başka bir irade olmayacağını bütün dünyaya gösterdik ve kararlılığımızı ortaya koyduk. Özel halk otobüsleri olarak gerekçesi ve amacı ne olursa olsun demokrasimize, cumhuriyete ve millete karış düzenlenen bu hain girişimi şiddetli bir şekilde lanetledik ve karşısında durduk.

Özel halk otobüslerinin İstanbul da yaptıklarını ve darbeye karşı neler yaptığını biraz detaylandırmak istiyorum. Tabi ki yapılanların bir vatan borcu olduğu, herhangi bir amaç için yapılmadığı ve bir karşılık beklemeden yapıldığını öncelikle dile getirmek istiyorum. Darbe gecesi özellikle özel halk otobüslerinin cengaver duruşu tüm İstanbul halkı tarafından taktir topladı. Araçlarımızdan bazıları Kısıklı giriş ve çıkışına çapraz çekilerek kapatılıp, tankların geçişine izin vermedi. Otoban girişi, Şile yolu ve Namazgah'ta otobana çıkış yine özel halk otobüsleri tarafından kapatıldı. 2 .köprüde yine bir aracımızı çapraz çekmek suretiyle yolu kapattık ve tankların gelişi engelendi. Esenler, Bayrampaşa, Esenyurt, Şişli, Beşiktaş, Silivri, Şile, Sancaktepe başta olmak üzere çoğu ilçedeki kışlaların önü yine otobüslerimizle kapatıldı. Tankların ve askeri araçların geçişi önlendi. Olay sonrası İstanbul'da İBB kararıyla 10 Ağustos tarihine kadar meydanlara tüm halkımızı ücretsiz taşıdık. Özel halk otobüsleri olarak büyük bir fedakarlık içerisine girdik. Önümüzdeki dönemde devlet büyüklerimizden de  kangren olan sorunlarımızın çözümünü bekliyoruz.

Darbe gecesi şehit olanların hepsine Allahtan rahmet diliyorum. Şehit olan isimlerden bazıları, özel halk otobüslerinin içinde olan kişilerdendi. ONUR KILIÇ, ERKAN PALA, TİMUR AKDEMUR, TÜRKMEN TEKİN hain darbe girişimine karşı siper olan bu ÖHO şehitlerine Allahtan rahmet, kederli ailelerine ve tüm halkımız başsağlığı diliyorum.

Serhat Akçakaya
E-mail: serhatakcakaya@hotmail.com

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500

1xbet girişfilm izle

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bana ne Amerika'dan
Bana ne Amerika'dan
Kadınların ulaşım da istihdam sayısı artıyor
Kadınların ulaşım da istihdam sayısı artıyor