Demokrasi ve millet iradesi üzerinde güç yoktur
Serhat Akçakaya
Advert

Demokrasi ve millet iradesi üzerinde güç yoktur

Bu içerik 852 kez okundu.

15 Temmuz saat  22:00 civarında televizyonları açtığımızda gördüğümüz tablo 80 yılları anımsatan, kötü tabloların oluşacağını hissettirdi. Fakat milletin iradesinin herşeyin üstünde olduğunu bir kez daha ortaya çıktı. Vatan hainlerine halk tarafından gereken ders verildi.

Amacı ve gerekçesi ne olursa olsun, kaynağını demokrasi ve millet iradesinden almayan hiçbir girişim ve oluşumu kabul etmiyor ve ret ediyorum. Ülkemizde daha önce birçok kez yaşanan darbe veya darbeye teşebbüs hareketleri hiçbir fayda sağlamadığı gibi tam aksine hem ekonomik olarak geriye götürmüş hem de toplumsal huzur ve barışı bozmuştur. Yaşadığımız bütün acı tecrübelere rağmen, son yapılan darbe girişimi, demokrasiye inanmış aziz milletimizin dik duruşu ve direnmesi ile püskürtülmüş ve teşebbüste bulunan hainlere gerekli ders verilmiştir.

Özel halk otobüsleri camiası olarak bu hain teşebbüse, milletimizle birlikte karşı koyduk. Demokrasi ve Cumhuriyetimize sahip çıktık. Kararlılığımızı ortaya koyarak tüm dünyaya millet iradesinin üzerinde başka bir güç olmadığını gösterdik. Özel halk otobüsleri olarak gerekçesi ve amacı ne olursa olsun, demokrasimize, cumhuriyete ve millete karış düzenlenen bu hain girişimi şiddetli bir şekilde lanetliyor ve kınıyoruz.

Cumhuriyete, millet iradesine ve demokrasimize sahip çıkmak amacıyla aziz milletimizin gösterdiği kutlu direnişe destek amacıyla 2 bin 100 otobüsümüzü ücretsiz olarak halkımızın hizmetine verdik. İstanbul'da vatandaşlarımız otobüslerimize ücretsiz binerek meydanlara geldi ve demokrasi ve cumhuriyetimize sahip çıktı. Ayrıca otobüslerimizle barikatlar oluşturduk ki tanklar geçmesin diye!..

Demokratik, laik bir hukuk devleti olan ülkemizin bölünmez bütünlüğüne, Cumhuriyetimize ve Halkımızın iradesine yönelik yapılan hain saldırıları bir kez daha şiddetle kınıyor, daima karşı olacağımızın altını çiziyorum. Bu saldırılarda hayatını kaybeden demokrasi şehitlerimize rahmet, yakınlarına ve milletimize başsağlığı diliyorum. Yaralılarımız var. Onlara da acil şifalar diliyorum. Allah yüce milletimizi böylesine her türlü şer ve şer odaklarından korusun.

Serhat Akçakaya
E-mail: serhatakcakaya@hotmail.com

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
KOBİ'ler için e-ticarette Çin formülü
KOBİ'ler için e-ticarette Çin formülü
İlköğretim öğrencileri şoför amca için yarıştı
İlköğretim öğrencileri şoför amca için yarıştı