Ulaşım Gazetesi Yazdı İETT harekete geçti
Advert

Ulaşım Gazetesi Yazdı İETT harekete geçti

Bu içerik 95 kez okundu.

Gazetemiz yazarı Göksal Purtuloğlu’nun İstanbul’daki otobüs durak işgallerine dikkat çekmek için “Duraklar çarşı Pazar” başlığı ile kaleme aldığı makalesi, İETT’yi harekete geçirdi. İETT Genel Müdürü Dr. Hayri Baraçlı, yanlış parklanma ve durak işgallerini EDS ile denetleyeceklerini açıkladı.

İstanbul’nun ana arterlerindeki bazı otobüs durakları, taksi ve dolmuşçular tarafından işgal edildi. Otobüsler ise duraklara nizami yanaşıp yolcu indirip, bindiremiyor. Yetkililerin duyarsız kaldığı konuyu ilk gündeme gazetemiz yazarı Göksal Purtuloğlu getirdi.

Konuyla ilgili açıklama yapan İETT Genel Müdürü Dr. Hayri Baraçlı, “Duraklarla, parklanmalarla ilgili sürekli olarak ikazlarımızı yapıyoruz. Elektronik denetim sistemi (EDS) ile ilgili çalışmalarımıza ana duraklarda başlayacağız. Duraklarda yanlış parklanma ve yahut da yanlış yanaşmalar veya işgallerle ilgili uygulamalarımız da olacak. Önümüzdeki dönemde bununla ilgili çalışmalarda ki hedefimiz şoför arkadaşlarımıza verdiğimiz eğitimlerle duraklara doğru yanaşmalarını onlara öğretiyoruz. Ancak duraklara yanlış parklanma neticesinde bu istenilen hedefe ulaşmıyor. Artık belirli ana duraklarda EDS ile bu uygulamaya geçeceğiz. Cezai uygulamalar başlayacak. Bu sayede otobüs duraklarının işgalinin de önüne geçmiş olacağız” ifadesini kullandı.

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Pirelli hizmet ağını genişletti
Pirelli hizmet ağını genişletti
Filolar Temsa ile genişliyor
Filolar Temsa ile genişliyor