Advert

Sağlamlığını da kanıtladı
Advert

Sağlamlığını da kanıtladı

Bu içerik 84 kez okundu.

Temsa Global’in Adana fabrikasında Türk mühendislerinin tasarlayıp, Türk işçilerinin ürettiği Safir otobüsleri, güvenlik ve konforunun yanında sağlamlığını da kanıtladı. Metro Turizm filosundaki 2011 model Safir, motor kapağı açılmadan 1 milyon 592 bin 500 km yol yaptı.

Metro Turizm’in filosundaki Safir otobüsün 1,5 milyon km’yi aşması, Büyük İstanbul Otogarı Metro Turizm yazıhanesinde düzenlenen basın toplantısıyla kamuoyuna duyuruldu. Toplantıya Metro Turizm Yönetim Kurulu Başkanı Şenol Ayyıldız, Genel Müdür Yardımcısı Eylem Öztürk, aracın kaptanı Mehmet Çalışıkuşu, Temsa CEO’su Dinçer Çelik, Pazarlama ve Satış Direktörü Murat Anıl, Bölge Satış Yöneticileri Baybars Dağ ve Feridun Tanır ile Kurumsal İletişim Yöneticisi Ebru Ersan ve ZF Türk Genel Müdürü Ali Oruç katıldı.

HİÇ YOLDA KALMADI

Firmada 4 yıldır görev yaptığını ve 34 UHF 64 plakalı otobüsü alındığı günden beri kendisinin kullandığını dile getiren 54 yaşındaki kaptan Mehmet Çalıkuşu, bugüne kadar kullandığı en iyi otobüsün Safir olduğunu söyledi. Çalıkuşu, “Tek bir kez bile yolda kalmadım. Güven içinde Safir’i kullandım. Motorunun dayanıklılığı ve çekiş gücünün yüksekliğinden çok memnun kaldım. Kaptanlarla aramızda dile getirdiğimiz bir söz vardır: Aracın yiğitliği kışın belli olur. Safir’i de kışın o zorlu süreçlerinde, hep çok verimli kullanabildim. Özellikle kışın Safir aracımın kullanımında tadına doyum olmuyor” dedi.

BREY BAKIMLI

Otobüsün yüksek km yapmasının önemli nedenleri arasında ilk sırada bakım olduğunun altını çizen Mehmet Çalıkuşu, şöyle devam etti: “Aracımız Gaziantep, Hatay, Adana ve İstanbul hattında çalışmaktadır. Arıcın bakımlarını ise Brey Otomotiv’de yaptırıyoruz. Brey bakımlı araca binen kaptanın asla gözü arkada kalmaz. Bugün benim kullandığım otobüs 1,5 milyon km’yi aştı ve beni yolda bırakmadıysa Brey Otomotiv’deki ustaların sayesinde olmuştur. Bundan dolayı da kendilerine teşekkür ediyorum.”

ÇELİK; “İŞ ORTAKLIĞIMIZ”

Temsa CEO’su Dinçer Çelik, “Motor kapağı açılmadan 1.5 milyon km yol yapması bu iş ortaklığının ne kadar doğru bir şekilde işlediğinin de göstergesi. Metro Holding Yönetim Kurulu Başkanı Galip Öztürk başta olmak üzere Metro Turizm Yönetim Kurulu Başkanı Şenol Ayyıldız’a bizlerle sürdürdükleri bu iş ortaklığı için teşekkür ediyoruz. İş ortaklığımızın büyüyerek devam edeceğine inanıyoruz. Şehirlerarası yolcu taşımacılığının gizli kahramanları da kaptanlarımızdır. Bizde gizli kahramanlarımızdan 1 milyon 592 bin 500 km yol yapan Safir aracımızın kaptanımız Mehmet Çalıkuşu’nu Cumhuriyet altını ile ödüllendirdik” dedi.

TEMSA İLE KÂRA GEÇTİK

Filolarında 650 adet Temsa marka araç bulunduğunu dile getiren Metro Turizm Yönetim Kurulu Başkanı Şenol Ayyıldız, yıl içerisinde yine aynı markadan 50 adet daha alım yapacaklarını açıkladı. “Yerli malı, yurdun malı” diyen Ayyıldız, Temsa markasını kullanmaya başladıktan sonra ciddi oranda işletmeyi kâra geçirdiklerinin altını çizdi. Ayyıldız, “Hedefimiz yılsonuna kadar 25 milyon yolcu taşımak. İlk 5 aylık rakamlara baktığımızda hedefimize rahatlıkla ulaşacağımıza inanıyoruz. Hedefimize ulaşmada Temsa markalı otobüslerinde payı büyük” diye konuştu.

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Avrupa da nakliyecilere çifte standart
Avrupa da nakliyecilere çifte standart
En iyi marka Aras Kargo oldu
En iyi marka Aras Kargo oldu