Advert

Halk otobüsçüsünün Güleryüz isyanı!..
Advert

Halk otobüsçüsünün Güleryüz isyanı!..

Bu içerik 170 kez okundu.

Özel halk otobüs işletmecisi Bünyamin Akça, otobüs üreticisi Güleryüz firmasının satış sonrası hizmetlerde kendilerini mağdur ettiğini iddia etti. Motor arızası nedeniyle gittiği serviste yedek parça sıkıntısı çekildiğini dile getiren Akça, sorun karşısında fabrika yetkililerinin de duyarsız kaldığını ifade etti.

Güleryüz’ün Yenidoğan da bulunan servisi Ortaklar Otomotiv’e 17 Kasım 2013 tarihinde giriş yapan C127’nin sahibi Bünyamin Akça, satış sonrası hizmetlerde yaşadığı sorunu şöyle dile getirdi:

Özulaş A.Ş. bünyesinde C127 kodlu otobüsün işletmecisiyim. Aracım 2’inci bölgede çalışıyor. Ayrıca Avrupa yakasında çalışan A083 kodlu bir otobüsüm daha var. Hattıyla birlikte C127’yi 5 ay önce satın aldım. Otobüs Güleryüz Cobra ve 2006 model… Motoru arızalandı. Güleryüz’ün İstanbul’da 3 tane servis noktası var. Bize en yakın servis Yenidoğan’daki Ortaklar Otomotiv. 17 Kasım 2013 tarihinde servise giriş yaptık. Servis elemanlarına diyecek söz yok. Güleryüzlü, iyi niyetli ancak ortadaki sorun yedek parça sıkıntısı ve arıza tespit eksikliği!.. Araç bir haftada yapılamadı!.. Otobüsün bir haftadır çalışamadığına mı yanalım, yoksa yedek parça sorununa mı? Fabrikayı arıyorsun ilgilenen yok!.. Servistekiler abi şu parça lazım diyor, Ümraniye’deki Cemil Usta’ya gidiyoruz. Abi şu parça diyor, bilmem ne ustaya gidiyoruz!.. Bir haftada otobüsümüz çıktı. 2 gün çalıştı, tekrar servisi ziyaret ettik. 5 gün yine serviste yattık. Aradan geçen bir ayda arabanın çekişi düştü hala arızanın nereden kaynaklandığını tespit edemiyorlar!..

KESKİN’İN CEVABINA BAK!

Araba satıyorsun, servis açıyorsun, nasıl yedek parça bulundurmuyorsun. Böyle bir zihniyet olur mu? Fabrikayı aradım. Bir yetkili ile görüşmek istediğimi söyledim. Telefona bağladıkları şahıs ilgilenmedi bile!.. Daha sonra Savaş Keskin’i cebinden aradım. Konuyu aktardım. Arabanın modelini sordu. 2006 olduğunu söyledim. ‘Oooo 6 yaşındaki otobüsten bahsediyorsun ya (!)’ deyince sen ne biçim konuşuyorsun, her yıl senin için otobüs mü yenileyeceğiz deyip telefonu kapattım. Böyle bir mantık olur mu? Sattığın arabanın arkasında durup sahip çıkamıyorsun!.

ZİHNİYET DEĞİŞMELİ!

Benim 2 halk otobüsüm var. A083 başka bir markanın. C127’de Güleryüz Cobra. A083’ü bırak servise götürmeyi fabrikanın yanından geçerken bile arkadaş biz geldik diyoruz otobüsün hemen sağına soluna bakıyorlar. Biz kahvemizi yudumlarken, yaşanan sorunlar hemen çözüme kavuşuyor. Güleryüz’de ise arıyoruz; arkadaş, servis sorunumuza çözüm bulamadı otobüsü fabrikaya getirelim bakın, çözün diyoruz. Biz otobüs bakmıyoruz, servise gideceksin diyorlar. Serviste elemanın bilgi becerisi eksik, yedek parça ise yok. Güleryüz, Türkiye’nin markası. Kendi markamız diye gurur duyuyoruz. Müşteriye otobüsü satarsın, aynı müşteriye ikinci defa otobüsü nasıl satacaksın bu zihniyetle? Fabrikanın sahibi İsmail Hakkı Keskin derhal satış sonrasına müdahale etmelidir. Önce zihniyeti, sonra satış sonrası hizmetleri değiştirmeli. Aksi takdirde gurur duyacağımız bir marka kalmaz!.

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Oda Başkanı Ovacık Ankara'yı mesken tuttu
Oda Başkanı Ovacık Ankara'yı mesken tuttu
Scania, ithal pazarın lideri
Scania, ithal pazarın lideri