Advert

İstanbul’da Trafik Polisi Vergi Memuru Görevini Yapıyor!
Advert

İstanbul’da Trafik Polisi Vergi Memuru Görevini Yapıyor!

Bu içerik 110 kez okundu.

İstanbul Trafikten Sorumlu Emniyet Müdür Yardımcısı Murat Şengün’ün hemen Maliye Bakanlığı Gelirler Genel Müdürlüğü’ne bağlanmasını talep ediyoruz!.. Nerede polis arabası görsem, üç önemli görev yapıyor!..

* Yol kenarında durmuş bagajı açık fiat doblo araba ile trafik polisi, trafiği allak bullak edecek şekilde ellerinde makbuz, gelene geçene ceza yazıyorlar!.. O sırada trafik felç olmuş, umurlarında değil!.. Hiç biri trafik akışını sağlamak için çalışma yapmıyor!.. Habire ellerinde makbuz, canhıraş ceza yazıyorlar. Zannedersiniz ki devletin tahsilât memuru bu beyefendiler!.. Trafiğin felç olması umurlarında değil!..

* Otobanlarda cezalandırılmış, bu kış da soğukta tir tir titreyen zavallı polisler… İnanın içim acıyor!.. Bu çocukları buraya diken vicdansızlar, acaba bu soğukta beş dakika orada durabilirler mi? İnsan vicdanı buna dayanabilir mi?

* Birde devletin ağababalarına yol açmaya çalışan canhıraş sirenleri ile zaten trafik akışının eziyete döndüğü İstanbul da nereye kaçacağını bilemeyen sürücü… Hele birde kadın ise tam trafiğin orta göbeğinde çaresiz bir panik!..

Küfürün bini bir para!.. Makam arabası içinde utanmadan oturan devleti yöneten bu şahıslar, sanki bu perişanlığın sebebi değilmiş gibi pişkin pişkin bu olanı biteni seyrediyorlar. Halktan da olabildiğince sinkaflı takdir nidaları yükseliyor.

İstanbul da Trafikten Sorumlu Emniyet Müdür Yardımcısı Murat Şengün derhal görevden alınmalı!.. Bu beyzade İstanbul Emniyet Müdürü Tireli Hemşehrim Sayın Hüseyin Çapkın beye hiç yakışmayan, teşkilat tarafından da hiç ama hiç sevilmediği söylenen bir müdür olduğu söylenir.

Sayın Trafikten Sorumlu Müdür efendi (!) siz hiç sokağa çıkıyor musunuz? İstanbul da ana arteller de seyyar satıcıları görmüyor musun? Yakında oto yollarda trafik akışı olmadığı için Köfteci arabaları görürsek, şaşmam!.. Maşallah oto yolda dilenciler, her trafik ışığın da satıcılar, tinerciler ne ararsan var. Bir tek İSTANBUL TRAFİĞİNDEN SORUMLU POLİS VE ONUN AMİRİ YOK!..

Gidin Eminönü Meydanı’na… Karaköy Meydanı’na… Taksim Meydanı’na… Beyoğlu’na… Şişli Caddesi’ne… Nişantaşı’na, otogara… Rezilliği görün!.. Caddelere İSPARK sahip çıkmasaydı mafya o otoparkları da ele geçirecekti!..

Derhal İstanbul Trafikten Sorumlu Emniyet Müdür Yardımcısı görevden alınmalı veya Maliye Bakanlığı Gelirler Genel Müdürlüğü’ne Veznedar tayini yapılmalı (!). Bu beyzadenin İstanbul trafiği ile ilgisi yok!.. Sıcak odasında oturup, olanı biteni seyrediyor.

İstanbullu bunun cezasını yerel seçimlerde AK Partiye oy vermeyerek cezalandıracak!.. Beyzadem buna hakkınız var mı? İstanbul’da trafikten sorumlu emniyet müdürü yok!.. Polisi de yok!.. Peki, ne var? Devletin tayin ettiği vergi tahsilat memuru var!.. Hem de trafik polisi kılığında.

Ahmet Gözen
E-mail: gozenahmet@gmail.com

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Avrupa da nakliyecilere çifte standart
Avrupa da nakliyecilere çifte standart
En iyi marka Aras Kargo oldu
En iyi marka Aras Kargo oldu