Advert

Busworld’a KOSGEB Desteği
Advert

Busworld’a KOSGEB Desteği

Bu içerik 92 kez okundu.

HKF Fuarcılık A.Ş. ve Busworld Kortrijk işbirliği ile 24-27 Nisan 2014 tarihleri arasında İstanbul (CNR) Fuar Merkezi’nde Busworld Turkey Fuarının 5’incisi düzenlenecek. Fuara katılacak Türk firmalarına KOSGEB’in destek vereceği bildirildi.

Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB), 5. Otobüs Endüstrisi ve Yan Sanayi Uluslararası İhtisas Fuarı, Busworld Turkey 2014’e katılan Türk firmalarına destek sağlayacak. Fuara katılan Türk firmaları, bağlı bulundukları KOSGEB dairesi ile irtibata geçerek desteklerini alacak.

Türkiye Otobüsçüler Federasyonu (TOFED), daha önceki senelerde olduğu gibi Busworld Turkey Fuarını 2014 senesinde de destekliyor. TOFED’in başlıca amacı; teknolojik gelişmeleri takip ederek, daha güvenli, daha kaliteli ve daha yaygın ulaşım hizmeti verilmesini sağlamak. Bunun yanında sektörün sorunlarına sahip çıkarak, gelişim sürecinin kesintisiz devamını sağlamak, sektörün sorunlarının dile getirilmesi, kamuoyu oluşturulması için öncelikle sorunlar ve talepleri belirlemek olarak açıklandı.

IPRU Heyeti, Busworld’da

Karayolu yolcu taşımacılığını temsil etmek ve sektörün uluslararası alanda ihtiyaçlarına cevap vermek için TOFED’in girişimleri ile “Uluslararası Karayolu Yolcu Taşımacılığı Birliği” IPRU oluşturuluyor. 4 yıllık bir çalışma sonunda kurulan IPRU’ya Türkiye’den TOFED’in de dâhil olduğu toplam 13 ülkeden sivil toplum kuruluşlar üye oldu. Türkiye’den TOFED, Ukrayna’dan AACC, Romanya’dan FORT, Gürcistan’dan Yolcu Taşımacıları Derneği, İran’dan İran Otobüsçüler Birliği, Azerbaycan’dan Azerbaycan Yolcu Taşıyıcıları Birliği, Makedonya’dan Uluslararası Yolcu Taşımacıları Birliği (Euro Turing) ve Yolcu Taşıyıcıları Derneği (ISTOK), Bulgaristan’dan Bulgaristan Ulusal Otobüsçüler Derneği, Ürdün’den Ürdün Otobüsçüler Genel Birliği ve Turist Taşımacılar Derneği, Rusya’dan Bölgesel Kara Ulaştırması Derneği (Mejregionavtotrans) ve Rusya Karayolu Ulaştırma Birliği (PAC-RRTU),Sırbistan’dan Karayolu Taşımacılığı Derneği (Pannontransport), Sudan’dan Sudan Ulusal Otobüsçüler Odası ve Hırvatistan’dan Hırvatistan İşverenler Birliği – Taşımacılar Derneği (HUP-CEA) IPRU’ya üye ülkeler arasında yer alıyor. IPRU’ya üye ülkelerdeki sivil toplum kuruluşlarından gelecek 40 kişilik bir heyet ise Busworld Turkey 2014 Fuarı’nında bir araya gelerek ilk yönetim kurulu üyeleri toplantılarını düzenleyecek.

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Oda Başkanı Ovacık Ankara'yı mesken tuttu
Oda Başkanı Ovacık Ankara'yı mesken tuttu
Scania, ithal pazarın lideri
Scania, ithal pazarın lideri